Bu yazımızda sizlere VeThor (VTHO) nedir? Sorusunun cevabının vererek VTHO Tokenı tanıtacağız.

VeThor (VTHO) Nedir? Tüm Ayrıntılarıyla VTHO Token

Bu yazımızda sizlere VeThor (VTHO) nedir?  Sorusunun cevabının vererek VTHO Tokenı tanıtacağız.

VeThor (VTHO) Nedir?

VeChainThor blok zinciri, iki tokenlı bir sistemden oluşur. Değer deposu ve aktarımı görevi görecek VeChain Token (VET) ve VeChainThor Energy , VeThor (VTHO).

VeThor (VTHO) - VeChain ekosisteminin gazı

VeChainThor blok zincirine veri yazmak için ödeme yapmak için VTHO'ya ihtiyaç vardır. Bu, her işlemin (token gönderme veya akıllı sözleşmeye veri gönderme) VTHO'da ödenmesi gerektiği anlamına gelir.

Bir işlem için gerekli olan VTHO miktarı, göndermek istediğiniz verilerin boyutuna bağlıdır. Basit bir VET işlemi size yaklaşık 30 VTHO'ya mal olurken, verilerle dolu bir işlemi akıllı bir sözleşmeye göndermek 1000 VTHO'ya mal olabilir.

Blok zincirinden okumak herkes için ücretsizdir ve VTHO gerektirmez.

Blockchain kaşiflerini kontrol ettiğinizde, "kullanılan gaz" ifadesini göreceksiniz. 1000 gaz şu anda VTHO / kgas değişken ayarı kullanılarak tanımlanan 1 VTHO'ya eşittir.

VET ve VTHO arasındaki ilişki

Hem VET hem de VTHO, VeChainThor blok zincirinin düzgün çalışması için gereklidir.

VeThor (VTHO) - Üretim oranı

Her VET, oluşturulan her blokla 0.00000005 VTHO oluşturacaktır (zincire 10 saniye yeni bir blok eklenir). Bu, günlük VET başına üretilen 0.000432 VTHO üretim oranı anlamına gelir. Cüzdanında 10K VET sahibi olan bir kullanıcı her gün 4,32 VeThor kazanacaktır.

Bu, zaman içinde artabilen ancak azalmayan varsayılan VTHO oluşturma oranıdır. Üretimin artması için, tüm paydaşların (token sahipleri, Vakıf, işletmeler vb.) Oy kullanabileceği bir oylama yapılmalıdır.

Yazın sırasında her gün 37,5 milyon VTHO üretiliyor.

Kullanım sırasında, VTHO'nun% 70'i imha edilirken, kalan% 30, işlemi doğrulamak için bir ödül olarak Otorite Nodw’una ödenir.

İşlem Maliyetlerini Sabit Tutmak

İki tokenlı sistem fikri, işlem ücretlerinin yalnızca bir kripto paranın olduğu bir sisteme kıyasla nispeten sabit kalmasına izin vermesidir.

Ethereum'u örnek alırsak, geçtiğimiz günlerde boğa koşusu Ethereum'un fiyatı 2000 doların üzerine çıktı. Bu, ortalama işlem ücretinin 67 dolarının üzerine çıkmasına neden oldu. Bu, Ethereum blok zincirini kullanmak isteyen herkes için büyük bir sorundur!

Bir işlemin maliyeti aşağıdaki formül kullanılarak hesaplanabilir:

İşlem maliyeti = VTHO fiyatı x gerekli VTHO miktarı

Buradan çıkarılacak en önemli şey, vtho fiyatının işlem maliyetinden çok farklı bir şey olmasıdır.

Bir işlem için gerekli olan VTHO miktarını artırarak veya azaltarak işlem maliyeti de etkilenebilir.

İhtiyaç duyulan VTHO miktarını artırırken, işlem maliyeti artacaktır. Bu aynı zamanda daha fazla VTHO'nun yanmasına neden olacaktır. Daha fazla VTHO yakılması, VTHO talebini artıracak, VTHO fiyatını ve bir işlemin maliyetini daha da artıracaktır.

Öte yandan, ihtiyaç duyulan VTHO miktarını düşürmek, işlem maliyeti düşecek ve üretilen VTHO arzından daha azı yakılacaktır.

Her iki değişikliğin de ekosistemin tüm paydaşları (işletmeler, dApp sahipleri, VET sahipleri ve Yetki Düğümleri) tarafından kabul edilmesi gerekiyor. Merkezi olmayan bir oy kullanarak, değişikliği kabul ederse herkes oy kullanabilir. Vakıf ancak çoğunluk kabul ettiğinde parametreleri değiştirmeye karar verecektir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ