Dünyanın İsviçre demokratik ilkelerine dayalı ilk merkezi olmayan sosyal ağı olan Viblos, 17 Şubat 2022 Perşembe günü HitBTC'de listelenecek.

Dünyanın İsviçre demokratik ilkelerine dayalı ilk merkezi olmayan sosyal ağı olan Viblos, 17 Şubat 2022 Perşembe günü HitBTC'de listelenecek.

Geçtiğimiz on yılda, Facebook, Instagram ve Twitter gibi önde gelen sosyal medya platformları, temel eğlence mekanları olmaktan toplulukların yaşam tarzlarında bir mihenk taşı haline geldi. Bu web siteleri şu anda çevrimiçi dünyaya kesinlikle hakim olan az sayıda büyük platforma aittir. Bu platformların yatırımcılara saygın hizmetler sunduğuna şüphe olmasa da, bu avantajlar, kullanıcıların çoğunluğunun farkında olmadığı fahiş ücretlerle geliyor. Bunun nedeni, kullanıcıların büyük çoğunluğunun bir sosyal ağ sitesine girerken otomatik olarak kabul ettikleri tüm hüküm ve koşulları okumamasıdır.

Yatırımcıların gizliliğine saygısızlık etmenin yanı sıra algoritmaları ve politik yönelimleri içerik derecelendirmelerini etkiler. Gelişen bir Web 3.0 sosyal ağ platformu olan Viblos, bunu değiştirmeyi hedefliyor.Viblos, demokratik ve özgür ifadeye dayalı sosyal etkileşimleri ve topluluk oluşturmayı teşvik eden tokenleştirilmiş karma bir sosyal ağdır. Elbette, aşılmaması gereken sınırlar vardır, ancak Viblos, yalnızca farklı bir bakış açısına sahip oldukları için birini asla şeytanlaştırmaz veya sansürlemez. Ne yazık ki, büyük platformların çoğunun seçtiği yol budur.

Viblos, yeni bir internet sinerjisinin oluşmasına katkı sağlayacak. Bu yeni paradigma, blockchain teknolojisini ve sosyal medyayı bir araya getiriyor. Viblos, hiçbir şey yaratmanıza gerek kalmadan pasif bir kullanıcı olarak para kazanmanıza izin vererek imkansızı başaracaktır. Kullanıcılar, katkılarını güvenli, şeffaf ve doğrulanabilir bir şekilde paylaşıp para kazanırken çeşitli şekillerde para kazanabilecekler. Ek olarak, kullanıcılar yerel tokenler, fiat para veya diğer kripto para birimlerinde ödeme almak isteyip istemediklerini seçme seçeneğine sahip olacaklar.

Vilblos'u Geleceğin Sosyal Ağı Yapan Nedir?

Viblos, platform kullanıcılarına daha fazla özerklik sağlamak için oluşturulmuş merkezi olmayan özerk bir organizasyondur. Viblos DAO, İsviçre'deki doğrudan demokrasinin dijital bir versiyonudur. Tüm kullanıcıları verileri üzerinde kontrole sahiptir ve gizliliklerini koruma seçeneğine sahiptir, dolayısıyla yönetim onların elindedir.

Blockchain, kullanıcıları devlet kontrolünden korurken içerik oluşturma ve kullanımından para kazanan bir ortam oluşturma potansiyeline sahiptir. Kullanıcıların verileri güvenli ve gizli olacak ve paylaşılan içerik böyle bir ortamda gerçek olacaktır. Viblos'un amacı, insanların çıkarlarını bir araya getirmek ve iş yapmalarına izin vermek için açık ve merkezi olmayan bir sosyal ağ kullanmaktır. Ayrıca proje, herhangi bir yaratıcı çıktıya değer vermeyi, kullanıcıların becerilerini geliştirmelerine olanak tanırken aynı zamanda halk ve içerik üreticileri arasında doğrudan, merkezi olmayan bir ilişki kurmayı hedefliyor. Viblos, girişimlerini güçlendirmek ve inşa etmek için ünlüler ve etkileyiciler ve ağları arasında ortak bir iş parçacığı ve iletişim yolu oluşturmayı da planlıyor.

Viblos, hem Nesnelerin İnterneti'nin (IoT) hem de İnsanların İnternetinin (IoP) bir bileşimidir. Bu platform, içerik oluşturucuların becerilerine ve çeşitli sosyal bağlantılara değer vererek iyi bir geçim kaynağı elde etmelerini sağlamak için şirket tarafından uygulanmaktadır. Viblos, verilerinden değer elde etmek için insanların ve cihazlarının etkileşim biçiminde bir paradigma değişikliğini temsil ediyor. Sanatsal ve girişimci yetenekleri teşvik ederek, Viblos aracılığıyla "insanların değeri" veya basitçe VoP olarak adlandırılan yeni bir konsept önermektedir. Platform, merkezi olmayan varlıklar ve bir tokenleştirme yöntemi kullanarak kullanıcıların itibarlarını ölçecek ve sıralayacaktır. Mevcut monolitik ve opak merkezi sosyal ağlardan ziyade merkezi olmayan bir itibar mekanizmasının sosyal ağın genişlemesini teşvik edebileceğine inanıyoruz.

Viblos, İçerik Oluşturucular ve Ortak Kullanıcılar İçin Bir Platform Sağlayacak

Ana akım sosyal ağ sitelerinin kullanıcıları, kişisel yaşamları üzerinde etkisi olan çok sayıda reklam hizmetinin bombardımanına uğruyor. Onların bilgisi olmadan, navigasyon davranışları metodik olarak belgelenir ve para kazanılır. Viblos, katılımları için onları ödüllendiren tokenize bir sosyal medya ağı oluşturarak üyelerine değer sağlayacak. Viblos, Blockchain'in açıklığı ve değişmezliği sayesinde yaratıcı ifadeyi ve sansüre dayanıklı konuşma özgürlüğünü de teşvik edecek.

Viblos, içerik oluşturucularına doğrudan ödeme yapan merkezi olmayan ve aracısız bir platform başlatıyor. Platform ayrıca içerik oluşturucuların çalışmalarını piyasaya sürmeden önce doğrulamalarını sağlamak için bir token mekanizması kullanacak. Ayrıca, içerik oluşturucuların çabalarını test etmelerine izin vermek, onlara çalışmalarının paraya dönüştürülebilir olup olmadığını değerlendirme fırsatı verecektir. MarketingDive'a göre, kullanıcıların %40'ıgeleneksel sosyal ağ reklamcılığına şüpheyle yaklaşıyor. Merkezi olmayan ve aracısız bir sosyal ağ, bu sorunları çözebilir ve pazarlamacıların sosyal medya pazarlamasından faydalanmasına yardımcı olabilir. Viblos, algoritmik şeffaflığı ve tokenleştirme modu sayesinde pazarlamacıların ve girişimcilerin organik topluluklarla etkileşime girmesine olanak tanıyan böyle bir platformdur.

Viblos, kullanıcıların geleneksel sosyal medya platformlarından ve merkezi olmayan platformlardan elde edilen kavramları kullanarak içeriklerini oluşturmalarına ve satmalarına olanak tanıyan şeffaf bir platform oluşturuyor.

Viblos hakkında daha fazla bilgi içinviblos.org adresini ziyaret edin.

Twitter: https://twitter.com/Viblos_platform

Telegram :https://t.me/vibloscommunity

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ