Ethereum Kurucu üyesi Virgil Griffith'in tutuklanması kripto topluluğunu sarstı.

Virgil Griffith’in İş Arkadaşı ABD Mahkemesinde İfade Vermeyi Teklif Ediyor

Ethereum Kurucu üyesi Virgil Griffith'in tutuklanması kripto topluluğunu sarstı. FBI, Kuzey Kore’nin ABD’nin yaptırımlarından kaçmasına yardım ettiği iddiasıyla Griffith’i tutukladı. Griffith'in arkadaşlarından biri ABD mahkemesinde ifade vermeyi teklif etti.

FBI, Kuzey Kore'nin kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisini kullanarak ABD yaptırımlarından kaçmasına yardımcı olmak suçlamasıyla iyi bilinen kripto para birimi uzmanı Virgil Griffith'i tutukladı. Griffith’in arkadaşı İtalyan girişimci Fabio Peitrosanti, Griffith’in masum olduğunu ispatlamak için ifadesini sunmak için öne çıktı.

Peitrosanti Griffith ile Kuzey Kore'ye Gitti

Peitrosanti, Virgil Griffith ile Kuzey Kore'ye gittiğini ve şu anda Griffith’ün ailesi ve avukatıyla temasa geçmek istediğini tweetledi. Ayrıca, yeminli ifadede tutuklama emri için birçok cümlenin yanlış ve hatalı yorumlandığını iddia etti. Griffith’in iyi niyetini kanıtlamak için ifadesini vermeye istekli olduğu görülüyor.

Kripto topluluğu Griffith'i destekliyor.

Daha önce de bildirildiği gibi, kripto topluluğu Virgil Griffith'in tutuklanmasına öfkeli. John McAfee, “Hükümetimizin ne hale geldiğini görün - özünde yozlaşmış, kamuya açık bilgileri ulusal bir sır olarak ilan eden bir hükümet” olduğunu tweetledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ