Virgin Galactic başkanı Chamath Palihapitiya, geleneksel pazarlarla korelasyon eksikliği nedeniyle önde gelen kripto para birimine övgüde bulundu.

Virgin Galactic Başkanı’ndan Şaşırtan Bitcoin Açıklaması

Virgin Galactic başkanı Chamath Palihapitiya, geleneksel pazarlarla korelasyon eksikliği nedeniyle önde gelen kripto para birimine övgüde bulundu.

Başka bir milyarder girişim kapitalisti, deflasyonist bir döngüde bir liman haline getiren özellikleri nedeniyle önde gelen kripto para birimi bitcoin'i övdü. Chamath Palihapitiya, Google ve Microsoft'un daha sonra edindikleri girişimlere yatırım geçmişine sahiptir. Social Capital CEO'su, her gün CNBC'de konuşurken, ABD Federal Rezervini vergi mükelleflerine ve tüketicilere yardımcı olmak yerine varlıkların şişirilmesine yardımcı olan bir teşvik paketi başlattığı için eleştirdi. ABD merkez bankasının hareketinin ne gelir eşitsizliğini ne de işsizliği çözmediğini de sözlerine ekledi.

Ekonomi küçüldükçe yatırımcıların sermayelerini nereye koymaları gerektiği sorulduğunda, Palihapitiya önde gelen kripto para birimini önerdi. Milyarder girişim kapitalisti, diğer geleneksel varlıklarla korelasyon eksikliği nedeniyle bitcoin'i övdü.

CEO ayrıca, bu özelliğin tek başına yatırımcıların benzer bir yaklaşıma sahip oldukları için 22 milyar dolarlık bir hedge fonunun kurucusu ve CEO'su başka bir milyarder girişim kapitalisti Paul Tudor Jones'a atıfta bulunarak, sönük bir ekonomiye karşı sigorta almasına yardımcı olabileceğini öne sürdü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ