Onaylanması halinde, Virginia emeklilik fonu, merkezi olmayan borsalara DEX'ler likidite sunacak.

Virginia Emeklilik Fonu, Çiftçilik Kripto Fonları Elde Etmek İçin Maruz Kalma Arayışında Olabilir

Onaylanması halinde, Virginia emeklilik fonu, merkezi olmayan borsalara DEX'ler likidite sunacak. DeFi, geleneksel finans kurumlarını büyülemeyi başardığı için kripto kasabasındaki yeni çılgınlık.

Bu yıl, ABD'deki birkaç emeklilik ve emeklilik fonu, kriptoya maruz kalmaya ilgi gösterdi. En son Bloomberg raporuna göre, Virginia, Fairfax County, emeklilik fonu parasını, Yield Farming'in popüler yatırım stratejisini kullanan kripto fonlarına yatırmak istiyor.

Verim Çiftçiliği, DeFi kripto alanında, kişinin dijital varlıklarını ödünç verme ve stake etme ve karşılığında ödüller kazanmayı içeren popüler bir yatırım stratejisidir. Fairfax County Polis Memurları Emeklilik Sisteminin baş yatırım görevlisi Katherine Molnar, onaylanması halinde emeklilik fonlarının merkezi olmayan borsalara DEX'ler likidite sağlamak için kullanılacağını söyledi. Molnar, “Bunu bir büyüme yatırımı olarak görüyoruz” dedi.

Bu, Fairfax County'nin kriptoya ilk kez maruz kalma arayışı değil. 2019'da, kripto bağlantılı yatırımlara emeklilik fonları koyan ilk ABD ilçesi oldu. Kripto piyasalarının son on yıldaki cazip getirileri herkesi bu duruma soktu. Ancak şaşırtıcı olan, hükümet destekli kurumların bile kripto para kervanına katılması.

Molnar, yatırımların yüzde 9 getiri sağlamasını bekliyor. Fairfax'ın kripto yatırımları, toplam portföyünün yüzde 8'inden fazlasını oluşturuyor. Geçen yıl, Fairfax kripto para birimlerine daha doğrudan bir bahis yaptı. Fairfax County Polis Memurları Emeklilik Sistemi ve Fairfax County Çalışanları Emeklilik Sistemi, Parataxis Capital Management LLC'nin ana fonuna 50 milyon dolarlık birleşik yatırım yaptı. Parataxis fonu, birkaç kripto tokenine ve kripto türevlerine yatırım yapar.

Wall Street Oyuncuları DeFi'ye Giriyor

Gittikçe daha fazla Wall Street şirketi, merkezi olmayan finans(DeFi  dünyasına açılmak istiyor ve Fairfax bunların en yenisi. DeFi, katılımcıların bankalar gibi herhangi bir üçüncü taraf aracı olmadan anonim olarak ödünç almalarına ve ödünç vermelerine olanak tanır.

3 Mayıs Salı günü Wall Street ticaret devi Jane Street, kripto ödünç almak için DeFi'ye döndüğünü söyledi. New York merkezli ticaret devi, USDC stabilcoin cinsinden 25 milyon dolar borç alacak. Ayrıca bu borçlanmayı 50 milyon dolara çıkarmayı planlıyor. Jane Street, kurumların teminatsız likidite alabileceği bir DeFi pazarı olan Clearpool'dan yararlanacak. Ayrıca, stabilcoinleri kripto firması BlockTower Capital'den ödünç alacak. Bloomberg raporunda şunları kaydetti:

Bir temsilci, Jane Street'in kripto ödünç almak için ilk kez merkezi olmayan finansman kullandığını doğruladı. Firmanın neden böyle yaptığı ve fonları nasıl kullanacağı konusunda yorum yapmayı reddettiler. Ayrıca firmanın daha önce kripto ödünç alıp almadığı hakkında yorum yapmayı da reddettiler.

Bir dizi Wall Street oyuncusu da 401(k) emeklilik planlarına kripto maruziyeti arıyor. Ancak ABD'li milletvekilleri, kripto riskleri ve yüksek oynaklığı konusunda uyardılar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ