Kredi kartı devi Visa bir "dijital fiat para birimi" modeli geliştirmek için blockchain alanında bir patent başvurusu yaptı. Visa daha önce Facebook'un Libra projesinden çıkmıştı.

Visa, blockchain tabanlı bir “dijital fiat para birimi” sistemi oluşturmak için patent başvurusunda bulundu

Kredi kartı devi Visa bir "dijital fiat para birimi" modeli geliştirmek için blockchain alanında bir patent başvurusu yaptı. Visa daha önce Facebook'un Libra projesinden çıkmıştı.

Kredi kartı devi Visa dijital para birimini geliştirmek için bir blockchain patenti aldı. Patentlerin uygulanması ve edinilmesi, dev şirketlerin belirli bir alandaki cazibelerini gerçekten nasıl gösterdiğidir. Bu durumda Visa, dijital para birimi geliştirmeye olan ilgisini göstermiştir. Belgelere göre, kredi kartı şirketi ABD doları, euro, yen ve neredeyse diğer fiziksel paralar da dahil olmak üzere herhangi bir fiat para biriminin dijital para birimini oluşturabilen bir sistem oluşturmaya çalışıyor.  

Visa'nın patent başvurusu “Dijital Fiat Para Birimi”.

Visa'nın  patent başvurusu  “Dijital Fiat Para Birimi” olarak adlandırılmış ve bu haftanın başlarında kayıtlara girmiştir. Ancak, patente ilk olarak 8 Kasım 2019 tarihinde başvurmuştur. Başvuranı San Francisco, California'da Visa Uluslararası Hizmet Birliği olarak listelemiş ve mucitleri Simon.J Hurry ve Alexandre Pierre olarak belirtmiştir. Patente göre, merkezi varlık bilgisayarı için bir sistem dijital para birimleri için talep alacaktır. Bu istekler, bir seri numarası ve fiziksel para biriminin cinsini içerecektir. Merkezi varlık bilgisayarı daha sonra fiziksel para biriminin cinsinden dijital para birimini oluşturacaktır.  

Merkezi bir varlık para arzını düzenleyen bir merkez bankası olabilir. 

Dosyalama, bu durumda bir “merkezi varlık”ın “bir şeyi düzenleyen bir varlık” anlamına gelebileceğini söylüyor. Merkezi bir varlık para arzını denetleyen bir merkez bankası olabilir. Bir merkez varlık, bu durumda, para politikasını ve konu para uygulayabilir. Kredi kartı devi tarafından sunulan patent, dijital para birimini dijital cüzdanda saklanan özel bir anahtar kullanan bir dijital cüzdan ile ilişkilendirmeyi de önermektedir.   

Kredi kartı devi Visa, geçen yıl Libra projesini terk eden diğer birkaç şirket arasındaydı . Visa, kripto projesi etrafındaki düzenleyici belirsizlik nedeniyle Facebook destekli stabilcoin projesinden çekildi. Şimdi kredi kartı şirketi, blockchain tabanlı dijital para birimi için kendi patentini verdi. 

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ