Avustralyalı bir dijital varlık girişimi, bir harcama kartı çıkarmak için Visa'dan onay aldı. Bu durum kripto banka kartlarının büyümeye devam ettiği anlamına geliyor.

Visa’dan Bitcoin Hamlesi Geliyor – İşte Ayrıntılar

Avustralyalı bir dijital varlık girişimi, bir harcama kartı çıkarmak için Visa'dan onay aldı. Bu durum kripto banka kartlarının büyümeye devam ettiği anlamına geliyor.

Visa ve Bitcoin

Küresel ödeme devi Visa, Avustralya'da yeni bir Bitcoin (BTC) banka kartının verilmesini onaylayarak dijital para birimini benimseme taahhüdü ile ilerliyor.

Sidney merkezli kripto harcama uygulaması CryptoSpend Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Visa'nın Avustralyalıların Bitcoin'lerini mağazalarda harcamasına izin verecek fiziksel bir banka kartı verilmesini onayladığını duyurdu.

CryptoSpend kurucu ortakları, Australian Financial Review ile yaptığı röportajda, yeni kartın büyük yerel ödeme şirketi Novatti tarafından çıkarılacağını ve Eylül ayında piyasaya çıkması beklendiğini söyledi. Visa'nın onayı bu hafta içinde açıklaması bekleniyor.

Rapora göre, yaklaşan kripto banka kartı, kullanıcıların Bitcoin, Ether (ETH), XRP ve Bitcoin Cash (BCH) dahil olmak üzere bir dizi büyük kripto para birimi harcamasına izin verecek. Kullanıcıların kripto varlıkları BitGo tarafından saklanacak.

CryptoSpend kurucu ortağı Andrew Grech, kartın Avustralyalılara kripto para birimini satmak yerine Bitcoin karlarını nakde çevirmenin bir yolunu vereceğini söyledi.

Mali İncelemeye göre Visa, Binance gibi bazı küresel kripto borsaları için Avustralya'da kripto harcama kartlarının verilmesini zaten onayladı, ancak bunlar henüz ülkede mevcut değil. Kripto borsası Crypto.com da Avustralya'da Visa banka kartlarının doğrudan ihraççısı olmak için onay aldı ve yakında bir kart çıkarmaya hazırlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ