Visa kısa süre önce muhteşem üç aylık sonuçlarını yayınladı.

Visa kısa süre önce muhteşem üç aylık sonuçlarını yayınladı. Bununla birlikte, finansal hizmetler şirketinin kripto tekliflerini artırmasından sonraki ilk çeyrek. CNBC'nin bildirdiğine göre Visa, son kazanç çağrısında, müşterilerinin 2022 mali yılının ilk çeyreğinde kripto bağlantılı kartlarla 2,5 milyar dolarlık ödeme yaptığını kaydetti.

Büyümenin İtici Güçleri

Raporda ayrıca, bunun şirketin geçen maliyedeki kripto hacminin %70'i olduğu belirtildi. Ayrıca, hızla artan kripto talebinin ardından Visa'nın müşterilere yardımcı olmak için geçen yılın sonlarında küresel kripto danışmanlık uygulamasını başlattığını da hatırlamalıyız. O sırada Visa Kripto Başkanı Cuy Sheffield, Visa'nın bankalar ve kripto ekosistemi arasındaki boşluğu kapatmak için kritik bir rol oynaması gerektiğini belirtmişti.

Şimdi, Visa CFO'su Vasant Prabhu CNBC'ye şunları söyledi:

“Bize göre bu, tüketicilerin bir kripto platformundaki bir hesaba bağlı bir Visa kartına sahip olmanın faydasını gördüklerini gösteriyor. Bu likiditeye erişebilmenin, satın almaları finanse edebilmenin ve masrafları yönetebilmenin ve bunu anında ve sorunsuz bir şekilde yapabilmenin değeri var."

Visa'nın kripto benimseme stratejisinin bir parçası olarak kripto platformlarında yatırımları ve ortaklıkları olduğunu da belirtmekte fayda var. Sheffield'e göre Visa şu anda NFT alanını yakından takip ediyor. Bunun dışında firma, CBDC ağları etrafında yeni altyapı ve hizmetler geliştirmek için bir blockchain teknoloji şirketi olan ConsenSys ile ortaklık kurdu.

Bununla birlikte CNBC, ödeme şirketinin listede Coinbase, Circle ve BlockFi gibi isimlerle 65'e yakın kripto cüzdan ortağına sahip olduğunu da kaydetti.

Prabhu : İnsanlar kripto bağlantılı kartlarını çeşitli şekillerde harcamak için kullanıyor . Perakende mallar ve hizmetler, restoranlar, seyahat. Giderek artan bir şekilde genel amaçlı bir hesap olarak kabul ediliyorlar,” dedi.

CFO'ya göre dikkat çekici olan, Visa'nın piyasa oynaklığına rağmen ani ödeme hacmi görmesi. Bununla birlikte, rakip Mastercard, kripto ödeme entegrasyonu sağlamak için Ekim 2021'de Bakkt ile bir ortaklık ilan etmişti. Şimdi, rapora göre, Mastercard ve kripto borsası Gemini, kripto ödüllü bir kart başlatma yolunda.

Öte yandan, başka bir rakip American Express, kripto bağlantılı bir kart çıkarmaya çok hevesli olmayabilir, CFO Jeff Campbell, şirketin son kazanç çağrısında net olduğunu belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ