VISA, Latin Amerika ve Karayipler'deki geniş müşteri tabanına kripto ödemeleri getirmek için kripto çabalarını hızlandırıyor.

VISA, Kripto Etkin Kart Sunmak İçin Latam Tabanlı Fintech Oyuncularıyla Ortak Oldu

VISA, Latin Amerika ve Karayipler'deki geniş müşteri tabanına kripto ödemeleri getirmek için kripto çabalarını hızlandırıyor. VISA, kripto harcamalarında ilginç geri ödeme teklifleri sunan Latam'daki bazı yerel Fintech girişimleriyle ortaklık kurdu.

Ödeme devi VISA, Latin Amerika ve Karayipler'de kripto özellikli kartlar sunma çabalarını hızlandırıyor. Sonuç olarak, VISA çabalarını gerçekleştirmek için Latam bölgelerindeki birkaç yerel Fintech oyuncusuyla ortaklık kurdu.

Son gelişme, VISA'nın müşterilerinin ödeme ağını kullanarak kripto para birimlerini kullanmalarına ve harcamalarına izin vermeyi planladığı sırada geliyor. Söylendiği gibi, şirket Latam'da Arjantin'deki Satoshi Tango ve Lemon Cash gibi birkaç girişimle ortaklık kurdu. Diğer ortaklardan bazıları ayrıca Brezilya'daki Alterbank, Crypto.com ve Zro Bank'ı da içeriyor.

VISA'nın yeni kripto özellikli kartları arasında kripto ile ödeme yapmak veya VISA özellikli satış noktalarından kripto satın almak yer alıyor. Ayrıca, kullanıcıların geri ödemelerini Bitcoin olarak almalarını da sağlar. VISA, Latin Amerika'daki kripto çabalarının zaten iyi ilerleme kaydettiğini söyledi. Yerel Latin Amerika startup'larıyla yapılan bu yeni ortaklıklar, onların daha fazla fırsat sunmalarına yardımcı olacak. Visa Latin Amerika ve Karayipler için Ürünler ve İnovasyondan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Romina Seltzer şunları söyledi:

Bölgedeki daha fazla insan ve işletme kripto inovasyonunu benimsemeye devam ettikçe, Visa olarak kripto teklifinin büyümesi ve geniş çapta kabul görmesi için ihtiyaç duyulan bağlantı, ölçek, güvenlik ve değer önerilerini sağlamada önemli bir ortak olmaya kararlıyız.

Kripto para ekosistemi, artan yatırım, daha fazla tüketici benimsemesi ve daha fazla kripto etkin kullanım durumu ile bölgede ivme kazanmaya devam ediyor ve müşterilerimiz, ortaklarımız için kripto ve ödemelerin geleceğini inşa etmek için güçlü stratejimizi geliştirmeye devam edeceğiz.

Kripto İle Gelişen VISA Stratejisi

VISA, kendisini VISA kartları aracılığıyla kripto satın almanın ve kullanmanın en kolay ve en güvenli yolu haline getirmeye de odaklandığını söylüyor. Amerikan çok uluslu şirketi, Latam girişimleriyle ortak olmasının ardındaki nedeninin kripto para iadesi sunmak olduğunu ima etti. Arjantin merkezli Lemon Cahs ile ortaklığı özellikle bu konuda. Lemon'un kurucu ortağı Borja Martel Seward şunları söyledi:

Latin Amerika bağlamında kripto para birimleri, insanların hayatlarını iyileştirmek için somut bir çözümdür. Lemon'da bölge genelinde kripto para birimi devrimine katkıda bulunmak istiyoruz ve bunun için Visa kimlik bilgileriyle yapılan tüm satın alma işlemleri için Bitcoin'de %2 nakit geri ödeme sunuyoruz.

VISA ayrıca bazı ilginç geri ödeme avantajları için Crypto.com ile birlikte çalışacak. Crypto.com'un Latin Amerika genel müdürü Filomena Ruffa şunları söyledi: Yerelleştirilmiş ürünlerimiz ve %5'e varan nakit geri ödeme avantajlarıyla kart programımızın genişletilmesi sayesinde, bölgedeki tüketicilere ve işletmelere kripto para birimleriyle etkileşimde bulunmaları ve işlem yapmaları için farklı yollar sunuyoruz.

Şimdiye kadar VISA, dünya çapında 70'den fazla kripto lideri platformla ortaklık kurdu. VISA'nın kripto özellikli kartları, kullanıcıların dünya çapında 80 milyon ticaret noktasında dijital varlıkları harcamasına olanak tanır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ