Visa, kriptoyla ilgili iki çeşitlendirilmiş ticari marka başvurusu yaparak kripto gündemiyle ilerliyor.

 Visa Trilyon Dolarlık Şirket Bitcoin, Ethereum ve Ripple (XRP) Cüzdanını Piyasaya Sürecek

Visa, kriptoyla ilgili iki çeşitlendirilmiş ticari marka başvurusu yaparak kripto gündemiyle ilerliyor.
Visa, dünya çapında 80 milyondan fazla tüccar için kripto ödemelerini etkinleştirmek için cüzdan servis sağlayıcıları ve kripto borsaları dahil olmak üzere 60'tan fazla kripto firmasıyla ortaklık kurdu.
Küresel finansal hizmetler devi Visa, kripto para işlemlerini yönetme ve “kullanıcıların eğlence, eğlence veya eğlence amaçlı etkileşimde bulunabilecekleri” sanal bir ortam yaratma planlarını detaylandıran ABD Patent ve Ticari Marka Ofisine (USPTO) kripto ile ilgili iki ticari marka başvurusunda bulundu.

22 Ekim'de yapılan ve Washington merkezli ticari marka avukatı Mike Kondoudis tarafından 27 Ekim'de açıklanan başvurular, şirketin kripto para birimi cüzdanlarını ve kripto para birimlerini denetlemek için yazılım başlatmayı planladığını da gösterdi.

Uygulamalar ayrıca, kullanıcıların bunları görüntülemesi, erişmesi, depolaması ve iletmesi için indirilemeyen yazılımların geçici kullanımını sağlamayı planladığı için, firmanın Fungible Tokens (NFT'ler) ve diğer dijital koleksiyonlara gözünü diktiğini gösterdi.

Visa’nın kripto yolculuğu, eski CEO’su Charlie Scharf’ın Bitcoin hakkında bazı “ilginç şeyler” olduğunu belirttiği 2014 yılına kadar uzanıyor. Geçen yılın başlarında, firmanın şu anki CEO'su Alfred Kelly, kripto paranın önümüzdeki beş yıl içinde "son derece popüler" hale gelebileceğini belirtti ve durum böyle olmasa da şirketin kripto devriminin ortasında olduğundan emin olmak istediğini ekledi. .

Visa, dünya çapında 80 milyondan fazla yatırımcıda kripto ödemelerini etkinleştirmek için cüzdan servis sağlayıcıları ve kripto borsaları dahil 60'tan fazla kripto firmasıyla ortaklık kurarak, dokunaçlarını yavaş yavaş kripto ekosistemine doğru genişletiyor. 2020'de San Francisco merkezli ödeme devi, blockchain teknolojisini kullanarak merkezi bir bilgisayarda dijital para birimi oluşturmak için bir patent başvurusunda bulundu.

Aralık 2021'de, daha fazla müşteriyi gelişmekte olan varlık sınıfı hakkında eğitmeye yardımcı olmak için kripto danışmanlık hizmetlerini başlattı. Geçen Ağustos ayında şirket, kurumsal koleksiyonu için 150.000 dolarlık Crypto Punk NFT satın aldı ve daha sonra içerik oluşturucuların NFT'lerde gezinmesine yardımcı olacak bir program başlattı. Bu ayın başlarında Visa, Latin Amerika Asya ve Avrupa pazarları için FTX markalı banka kartlarının değişimine yardımcı olmak için FTX ile ortaklık kurdu.

Bununla birlikte, Visa kripto sektörüyle uğraşan tek Kurum değil. USPTO ile kripto ile ilgili ticari marka başvurusu yapan firmaların sayısı, geçen hafta çeşitli kripto hizmetleri için Western Union ve Paypal dosyalama ticari markalarıyla birlikte artıyor. Formula 1, Ford, Facebook sahibi Meta, E-ticaret devi E-bay, Mastercard ve yarış devi Formula One, geçtiğimiz yıl kripto odaklı ticari markalar için başvuruda bulunan diğer küresel markalardan bazıları.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ