Buterin, özellikle Facebook'un meta veri deposunun "yanlış ateşleneceğini" belirtti.

Vitalik Buterin, Facebook

Buterin, özellikle Facebook'un meta veri deposunun "yanlış ateşleneceğini" belirtti. Facebook, Meta olarak yeniden markalandığından beri, meta veri deposunu oluşturmaya odaklandı.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, kurumsal metaverse inşa etme girişimlerinin başarısız olacağına inanıyor.

Buterin bunu, "metaverse kavramına ilişkin fikirler mantıklı olsa da, bunun Girişim Kapitalist finansmanı yoluyla olacağını düşünmediğini" belirten Dean Eigenmann'ın görüşlerine yanıt verirken söyledi.

Eigenmann, "Bu "metaverse" saçmalığının yarısındansa World of Warcraft'ta takılmayı tercih ederim, diye ekledi.

Yanıt olarak, Vitalik tweet attı, ““Metaverse” gerçekleşecek, ancak mevcut kurumsal girişimlerin kasıtlı olarak metaverse yaratma girişimlerinin hiçbir yere gideceğini sanmıyorum.”

Buterin, Facebook'un Metaverse'inin Tekleme Yapacağını Söyledi

Şu anda, Facebook'un ana şirketi Meta, tüm işini konsept etrafında yeniden markalaştırdıktan sonra, meta veriyi yaratma konusunda kurumsal ilgiyi yönetiyor.

Ancak Vitalik, hareketin şirket için başarılı olacağını düşünmüyor. Şirketten, “Facebook'un şimdi yarattığı her şey yanlış ateşlenecek” diyerek bahsetti.

Kripto topluluğunun en popüler isimlerinden biri olan Buterin, aynı zamanda en vokallerinden biri haline geldi ve son zamanlarda Plan B'nin S2F modelinden NFT'lerin patlamasına kadar çeşitli konularda yorum yapıyor.

Bununla birlikte, bu, Buterin'in metaverse'i tartışacağı birkaç zamandan biri ve topluluktaki bazı kişiler de onun görüşlerine katılıyor.

Metaverse, çoğunlukla blok zincirinde Artırılmış ve Sanal Gerçeklik teknolojisinin konsepti ve inşası ile ilgili olmuştur. Ancak, meta veri deposu fikri belirsizliğini koruyor.

Metaverse'deki Kurumsal Organizasyonlar

The Sandbox ve Decentraland gibi kripto projeleri bu alanda göreceli başarı elde ederken, büyük şirketler de büyüme stratejilerinin bir parçası olarak metaverse yaklaşımını benimsedi.

Adidas gibi moda markaları ve Budweiser gibi bira üreticileri sanal alanda NFT'ler yayınladı ve etkinliklere ev sahipliği yaptı.

Bununla birlikte, Facebook, alanın ön saflarında kalmak için metaverse çabalarını iki katından fazla artırdı.

Son zamanlarda firma, metaverse birimi Reality Labs'ın 2022'nin ikinci çeyreğinde 2,8 milyar dolar kaybettiğini açıkladı.

Bu, Buterin'in amacını kanıtlasa da, Mark Zuckerberg rahatsız değil ve uzun vadeli kazanımlara odaklanmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ