Vitalik Buterin, başarılı bir Metaverse oluşturmak için “şirketlerin mevcut çabalarına” şüpheyle bakıyor.

Vitalik Buterin "Facebook

Vitalik Buterin, başarılı bir Metaverse oluşturmak için “şirketlerin mevcut çabalarına” şüpheyle bakıyor. Bugün Metaverse kurmaya çalışan herhangi bir şirketin başarısız olacağını söyledi.

"Metaverse" gerçekleşecek, ancak metaverse'yi kasıtlı olarak yaratmaya yönelik mevcut kurumsal girişimlerin hiçbirinin bir yere gideceğini sanmıyorum. https://t.co/tVUfq4CWmP

— vitalik.eth (@VitalikButerin) 30 Temmuz 2022

Pazar gününü sabırsızlıkla bekleyebileceği gelecekteki gelişme alanı hakkındaki görüşlerini paylaşan bir tweet'te, Metaverse inşa etmeye çalışan şirketlerin başarılı olma ihtimalinin düşük olduğunu öne sürdü. Metaverse'in "olacağını" kabul ederken, "şirketlerin Metaverse yaratmaya yönelik mevcut çabaları hiçbir yere gitmeyecek."

Kuşkusuz bugüne kadar Metaverse'e özel bir ilgi gösteren en dikkate değer şirket, geçen yılın sonlarında Metaverse'i benimseme kararlılığını göstermek için yeniden markalaşan Facebook'un ana şirketi Meta'dır. Buterin, alana giren işletme kriterlerinde Meta'yı seçiyor.

Yanıt olarak, "Facebook'un yaptığı her şey bomba olacak" diye yazdı ve Metaverse'e odaklanan şirketlerin büyük olasılıkla başarısız olacağını çünkü "insanların ne istediğini bilmek için çok erken" olduğunu savundu.

Buterin, yıllardır açık sözlü kişiliğiyle tanınmaktadır. Ethereum teknolojisini ve ademi merkeziyetçiliğin dünyayı nasıl etkileyebileceğini tartışmak için sık sık Twitter hesabını ve blogunu kullanıyor.

2021'deki patlamadaki şaşkınlığı nedeniyle NFT hakkında çok yorum yapmasına ve piyasanın spekülatif tarafı hakkında araştırma yapmasına rağmen Metaverse'den nadiren bahsediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ