Görünüşe göre Ethereum Vakfı'ndan Vitalik Buterin, piyasa oynaklığının onu durdurmasına izin vermiyor. Sadece inşa etmeye devam ediyor ve 2030 yılına kadar ETH2'nin ilerlemesini bu şekilde öngörüyor!

Vitalik Buterin: Gelecek 10 Yıl İçin Ethereum (ETH) 2.0 Yol Haritasını Çizdi

Görünüşe göre Ethereum Vakfı'ndan Vitalik Buterin, piyasa oynaklığının onu durdurmasına izin vermiyor. Sadece inşa etmeye devam ediyor ve 2030 yılına kadar ETH2'nin ilerlemesini bu şekilde öngörüyor!

Öngörü ve serinlik, üst düzey bir geliştirici ve girişimci için kaçınılmaz olan iki erdemdir. Kripto kan banyosunun ortasında, her ikisi de hala bir Ethereum Vakfı kurucu ortağı Vitalik Buterin için geçerlidir. Önümüzdeki on yıl boyunca Ethereum (ETH) 2.0 geliştirmesinin çok ayrıntılı bir yol haritasını yayınladı.

Ethereum 2.0 Faz 0, Ethereum 1.0 ile el ele

Buterin tarafından açıklanan plan o kadar sofistike ki Twitter takipçilerinin çoğu anlamanın imkansız olduğunu iddia ediyor. Ayrıca, bu yol haritasının yalnızca Ethereum (ETH) ağının nasıl geliştirileceğine ilişkin kendi görüşünü temsil ettiğini vurguladı.

Yol haritasına göre, Ethereum 2.0 başlangıç aşaması geliştirme - Faz 0 veya Beacon Zinciri - Ethereum 1.0'ın gaz fiyatlandırması, müşteri senkronizasyonu, EIP 1559 açısından ücret politikası yeniden planlaması gibi unsurlarını yeniden ele alacak.

Faz 0 lansmanından sonra, denetimlere ve testlere tabi olacaktır. Bittikten ve spesifikasyonlar güncellendikten sonra, tarihi ETH1-ETH2 birleşmesi Proof-of-Work mutabakatını silecektir.

Mükemmel zamanlama

Buterin, bu yol haritasının, Ethereum'un gelecekteki ağı için mükemmel tasarımı yaratmasına izin veren iki yıllık bir Ar-Ge sürecinin ürünü olduğunu belirtti. Ayrıca, merkezi olmayan uygulama altyapısı için sorunsuz bir geçiş sağlamak üzere büyük çaba sarf edilmiştir.

 Ancak, Ethereum ağının arkasındaki ekip, sharding olayının karmaşıklığını azaltmaya çalıştığı için bu plan nihai değildir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ