Kripto endüstrisi, yaratıldığı andan bugüne kadar katlanarak gelişti.

Vitalik Buterin, Kripto Ödemelerinin Hala Düşük Olduğunu Söyledi

Kripto endüstrisi, yaratıldığı andan bugüne kadar katlanarak gelişti. Sonuç olarak, bu dijital belirteçleri bir ödeme aracı olarak kullanmanın çeşitli avantajları vardır. Birçok kişi USD gibi itibari para birimlerini kullanarak ödeme yapma konusunda daha bilgilidir. Ancak, halihazırda kurulmuş olan ödeme yöntemine kripto para birimleri eklemek büyük bir artı olacaktır.

Bir ödeme aracı olarak kripto para birimlerini uygulamanın bazı önemli avantajları, fonların daha iyi kontrolü, basitlik, mahremiyet, düşük ücretler ve güvenliktir. Ancak, insanlar hala bu faydaları göremiyor ve bu nedenle ödemeler için bu dijital jetonları hafife alıyor.

Vitalik Buterin'in Görüşü

Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin de etkinlikle ilgili düşüncelerini açıkladı. İnsanların dijital para biriminin üstünlüğünü değerlendirmediğini kaydetti. Bu nedenle, çoğu kişi bunun küresel ticarette, ülkelerdeki ödeme işlemlerinde ve hayır kurumlarında yapabileceği büyük artışı göremiyor.

Kripto para birimleri, sansüre dayanıklı oldukları için yalnızca ödemeler için ideal değildir. Ayrıca dijital para birimleri ile ödeme işlemlerinin sorunsuz bir şekilde ilerleyebilmesi, üstünlüğünün bir başka nedenidir. Buterin'den bir alıntı üzerine tweet atın. Yukarıda işaret ettiği örnekler, bu dijital para birimlerinin yardımcı olabileceği bazı alanlardır.

Kripto Kabulüne İlişkin Raporlar

Bir veri platformu olan PYMNTS, dijital para birimlerinin benimsenmesi hakkında bazı bilgiler ortaya çıkardı. “Dijital varlıklarla ödeme” raporuna göre, Temmuz ayında ödemeler için kripto para uygulamasında önemli bir büyüme yaşandı.

Ankete katılan işletmelerin yıllık 1 milyar dolarlık gelirinin yaklaşık %85'i, ödeme aracı olarak dijital para birimlerini benimsediklerini bildirdi. İşletmelerin müşteri sayılarını artırmak için dijital tokenler uyguladığını da sözlerine ekledi.

Ayrıca, işlemler için kripto tabanlı banka kartlarının kullanımında hızlı bir büyüme var. Sonuç olarak, bazı kripto borsaları şu anda belirli banka kartı sağlayıcılarıyla ortaklık kuruyor.

Örneğin Binance'in Mastercard ile ortaklığı, şirketin açıkladığı gibi Arjantinlilerin ön ödemeli kartını getirdi. Ayrıca, geri ödeme ödülleri gibi ek avantajlar, kripto para birimlerinin bir ödeme yöntemi olarak benimsenmesini daha olumlu bir yöne yerleştirir.

Vitalik'e göre, hayırsever bağışlar ve uluslararası anlaşmalar için kripto para birimlerini kabul etmek, işlemlerdeki gecikmelerin üstesinden gelmeye de yardımcı olacak. Fiat para birimlerini kullanmanın bir geciktirme taktiği olduğunu belirttiğinde bunu açıkladı. Bunun nedeni, işlemi tamamlamak için gereken zaman ve muazzam ücretlerdir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ