Vitalik Buterin, Ethereum Ağının uzun vadeli geleceğine ilişkin görüşünü paylaştı. Buterin, Birleştirmenin sonunda ağın %55 oranında tamamlanmış olacağına inanıyor.

Vitalik Buterin, "PoW

21 Temmuz 2022'de Paris'teki Ethereum Topluluk Konferansı'nın beşinci baskısında, Ethereum'un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, ikinci en büyük blok zinciri projesinin uzun vadeli geleceği için bakış açısını sundu.

Buterin ilk olarak, Ethereum'un çok daha sağlam ve güçlü bir sistem olma yolunda uzun ve karmaşık bir geçiş geçirdiğini ve bunu tamamlamanın derin değişiklikler içerdiğini belirtti. Bunlara Birleştirme, mevcut para politikasındaki bir değişiklik, işlem dahil etme süreci, güvenlik modeli ve daha fazlası dahil.

Buterin, Birleştirme veya hisse kanıtı (PoS) protokolüne geçişin sonunda ağın %55 oranında tamamlanmış olacağına inanıyor. Bunu, Bitcoin (BTC) topluluğundaki Bitcoin'in %80 tamamlandığına dair ortak argümana atıfta bulunarak söyledi.

PoS'un faydaları hakkında yorum yapan Buterin, buna geçişin birçok faydası olan büyük bir değişiklik olduğunu kabul etti. Ve Ethereum topluluğunda kalan birkaç iş kanıtı (PoW) destekçisi için bunun yerine Ethereum Classic (ETC) kullanmalarını tavsiye etti. “Hoş bir toplulukları ve tamamen iyi bir zincirleri var” diye bitirdi.

Gelecekte yapmaya değer değişiklikler açısından Buterin, kuantum direnci için yükseltmeler önerdi. Kendi sözleriyle: “Kuantum bilgisayarlar geldiğinde, farklı kriptografiye geçmemiz gerekiyor.”

Ek olarak, Ethereum kurucu ortağı, ağın zamanla değişim oranından yerleşeceğini söyledi:

Bir noktada, protokolün değişim hızının yavaşlaması gerekecek. Ve Ethereum daha çok güvenlik ve öngörülebilirlik için optimize eden bir sistem gibi görünecek ve insanları etkilemek ve göz kamaştırmak için optimize eden bir ekosisteme daha az benzeyecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ