Ethereum kurucu ortağı, Vitalik Buterin'in son 2-5 yıl içinde çok yanlış olduğu ortaya çıkan birçok etkili, analist ve piyasa uzmanının yaptığı temelsiz tahminlerden bahsetti.

Vitalik Buterin Temelsiz Bitcoin Analizlerine Ateş Püskürdü

Ethereum kurucu ortağı, Vitalik Buterin'in son 2-5 yıl içinde çok yanlış olduğu ortaya çıkan birçok etkili, analist ve piyasa uzmanının yaptığı temelsiz tahminlerden bahsetti. Bu alanda aklı başında olan kişilerin aklı başında şeyler söylemesi için en azından sosyal bir teşvik olması gerektiğini söyledi.

Bitcoin, kuruluşundan bu yana her zaman oldukça spekülasyona uğramış bir varlık olmuştur. Birçok pazar analisti ve trader, bitcoin fiyatının şimdiye kadar yüz binlerce dolar seviyeye ulaşacağını tahmin etti ve bazı uzmanlar, bitcoin'in bazı yıllarda değersiz olacağını iddia etti. Vitalik Buterin, “bu son derece iddialı tahminlerin bazılarının, birkaç yıl içinde yanlış olduğu ortaya çıktı” diyor.

Vitalik Buterin, 2-5 yıl önce insanların korkunç bir şekilde yanlış ortaya çıktığı ve onlara gülmenin aşırı bir gelenek olduğunu söyleyerek tweet attığını söyledi. Bunu yüksek derecede etkisi olanlar için hesap verebilirlik çerçevesinin eksik olduğunu söyleyen bir tweet'e cevap verdi. Vitalik Buterin ayrıca aklı başında olan şeyleri söylemek için en azından sosyal bir teşvike ihtiyacımız olduğunu ve herkesin yanıltıcılığını hatırlatmamız gerektiğini de sözlerine ekledi.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, John McAfee’nin ünlü bir milyon dolarlık bitcoin tahminini, güçlü etkisi olan kişilerin, büyük bir etkisi olduğu için görüşlerine daha dikkatli olması gerektiğini belirtmek için tweetledi. John McAfee, 2020'nin sonuna kadar bitcoin fiyatının bir milyon dolara ulaşacağını öngörmüştü.

 Vitalik Buterin ayrıca Nouriel Roubini tarafından Şubat 2018'de yapılan BTC tahminini vurguladı, Roubini bitcoin'in sıfıra düşme yolunda olduğunu tahmin etti. Bu son derece radikal tahminlerin insanları varlıklarını panik halinde almasını veya satmasını nasıl etkilediği genellikle göz ardı edilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ