Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Time dergisinin 2021'in en etkili 100 kişisi listesini yaptı.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin, Time dergisinin 2021'in en etkili 100 kişisi listesini yaptı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

En ünlü Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Time'ın 2021'in en etkili 100 kişisi listesinde yer aldı. Time's dergisi, güncel olaylara göre en önemli kişileri listeler ve listedeki kişilerin benzersiz rollerini belirtir. 2021 için dahil edilen diğerleri, Bitcoin'i ülkesinde yasal bir ihale haline getiren El Salvador Başkanı Nayib Bukele.

 Vitalik Buterin'in Katılımı Kripto Topluluğundan Övgü Topladı

Reddit'in orijinal kurucularından Alexios Ohanian, Buterin'in bu yıl dahil edilmesini tartıştı ve “Vitalik'i bu kadar özel yapan şey, onun bir inşaatçı olması. Hiç kimse Ethereum'un tüm kullanımlarını ortaya koyamazdı, ancak başlamak için bir kişinin fikrini aldı. Oradan, yeni bir dünya açıldı ve bazılarına yatırım yaptığım blok zinciri teknolojisinden yararlanmanın yeni yollarına yol açtı.” Ethereum blok zinciri, üzerine inşa edilecek en iyi ağlardan biri olarak kabul edilir.

Ethereum, NFT'lerin Yükselişinin Yuvası Oldu

Ethereum, sanatçıların ve yaratıcıların çalışmalarından para kazanma şeklini değiştiren bir teknoloji olan NFT'lerin yükselişinin yatağı oldu. Ana NFT pazarlarından biri olan Opensea, satışlarda bir milyar dolarlık sınırı çoktan aştı. Bu yıl yükselen bir diğer önemli Ethereum tabanlı proje ise Axie Infinity. Axie 2017'de yaratıldı, ancak oynamasından elde edilen etkileyici gelir nedeniyle şimdi spot ışığında. Axie, Filipinler ve Venezuela gibi gelişmekte olan ekonomilerde büyük bir etki yaratıyor. Buterin için inceleme yazan Ohanian, Ethereum ekosistemindeki bazı önemli projelere de atıfta bulunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ