Vitalik Buterin, mevcut Twitter CEO'su Jack Dorsey'e verdiği desteği dile getirerek Twitter'ın son zamanlarda ele geçirilme girişimine ağırlık verdi. Dorsey, Bitcoin'in en açık sözlü inananlarından biridir.

Vitalik Buterin ve Elon Musk Bitcoin Destekçisi Twitter CEO’sunun Görevden Alınmasına Karşı Çıkıyor

Vitalik Buterin, mevcut Twitter CEO'su Jack Dorsey'e verdiği desteği dile getirerek Twitter'ın son zamanlarda ele geçirilme girişimine ağırlık verdi. Dorsey, Bitcoin'in en açık sözlü inananlarından biridir.

Eylemci yatırımcılar Jack Dorsey'i Twitter'ın CEO'su olarak görevden almaya çalışıyorlar, ancak önemli isimler harekete karşı çıktıklarını dile getiriyor. [CNBC] Elon Musk, Dorsey'in kalması gerektiğini söyledikten sonra, Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin onu destekledi.

Jack Dorsey (genellikle Twitter'da sadece 'Jack' olarak bilinir), Twitter'ı aktivist yatırımcılar tarafından ele geçirilmeye çalışıldı. Hedge fonu Elliott Management'ın milyarder kurucusu Paul Singer, Twitter'da 1 milyar dolardan fazla hisseye sahip ve tüm şirketi yeniden çalışmak istiyor.

Singer, Twitter'ı muhafazakârlara karşı ayrımcı olarak gören tanınmış bir Cumhuriyetçi mega donördür. Payını Twitter’ın yönetişim modelini değiştirmek ve Jack'in yerini almak istiyor.

Ancak, teknoloji dünyasının önde gelen sesleri Jack'e verdiği desteği dile getirdi ve devralma girişimini kınadı. Ethereum'un kurucu ortağı Vitalik Buterin, kısa süre önce Elon Musk’un Jack'e verdiği desteği retweetledi. Twitter'ın kusurları olmasına rağmen, Buterin “Jack çok daha iyi bir iş çıkardı” yazıyor ve riskten korunma fonu atanmış CEO'nun yapabileceğinden daha iyi.

Jack Dorsey’nin Kripto Para Birimlerine Uzun Süreli Desteği

Tartışma, Jack’in ‘Bitcoin inananı’ olarak tanınması nedeniyle kripto para dünyasında önemli bir ilgi gördü. Twitter biyografisi bile sadece “#Bitcoin” diyor Twitter, Bitcoin emojisini kısa süre önce ekledi. Geçen yılın Ekim ayında, Bitcoin'e yeni bir yüz vermek için “bir tasarımcısı arıyor”.

Jack ayrıca, Twitter'ı ‘yeni standart 'olmasını umduğu merkezi olmayan bir modele geçirmeyi planlıyor. Ayrıca gizlilik için bir savunucudur ve Google'a daha anonim DuckDuckGo arama motoru lehine tutum sergiliyor. Geçen yılın Nisan ayında, internette sansür endişelerini görüşmek üzere Başkan Donald Trump ile bir araya geldi.

Dolayısıyla, Jack Dorsey'in kripto para birimi topluluğunun ve en açık sözlü savunucuları arasında temel bir parçası olması şaşırtıcı değil. Eğer değiştirilirse, Twitter kolayca zincirleme benzeri yaratıcılık için düşmanca bir yere dönüşebilir. Bu yüzden Vitalik Buterin, Elon Musk ve diğerleri konuşuyor - Jack kaldırılırsa, kripto para birimi endüstrisi için daha genel olarak ciddi sonuçlar doğurabilir.

 Şu andan itibaren hikaye hala gelişiyor ve Singer gibi aktivist yatırımcıların nihayetinde başarılı olup olmayacağı görülüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ