Vitalik Buterin verdiği ropörtajda Bitcoin hesap makinesi ise Ethereum akıllı telefondur benzetmesini yaptı.

Vitalik Buterin Verdiği Ropörtajda Kripto Para Sektörüne Nasıl Girdiğini Anlattı

Ethereum'un yaratıcısı Vitalik Buterin yakın tarihli bir röportajda, dünyanın en değerli ikinci kripto para birimi olan Ethereum’un arkasındaki motivasyondan söz etti.  

Vitalik Buterin verdiği bu ropörtajda Bitcoin ve Ethereum'u karşılaştırarak şu söylemlerde bulundu. Eğer Bitcoin hesap makinesiyse Ethereum akıllı telefondur benzetmesi yaptı. Ailesi Rusya’dan Kanada’ya göçen Vitalik Buterin, Business Insider’a verdiği röportaja kripto para sektörüne nasıl dahil olduğunu açıklayarak başladı. İşte o açıklamalar:

İlk önce 2011’de sadece Bitcoin ile ilgilenerek kripto para sektörüne giriş yaptım. Gerçekten ilginç bir şey olduğunu düşünüyordum. Sektöre giderek daha fazla dahil olmaya başladım. Bitcoin Magazine’i kurdum.

Buterin daha sonra, yaklaşık iki yıl boyunca Bitcoin ile ilgili bazı çalışmalar yaptığını, sonunda ise tam zamanlı olarak Bitcoin’e odaklanmak için üniversiteden ayrıldığını açıkladı. 

 Kısa bir süre sonra, sadece “eşler arası bir para birimi” oluşturmak için Blockchain teknolojisiyle yapabileceğim daha fazla şeyin olduğunu fark ettim. Böylece, Ethereum’un ana fikri, ortaya çıktı.

Vitalik Buterin daha sonra Bitcoin’in Ethereum ile çözmeye çalıştığı en büyük sorunun ne olduğunu açıkladı:

Bitcoin’in işlevselliği çok sınırlı. Bir cep hesap makinesi ile bir akıllı telefon arasındaki farkı düşündüm. Hesap makinelerinin tek bir işlevi var ve bu işlevini çok iyi bir şekilde yerine getiriyor. Ancak insanlar daha fazla şey ister diye düşündüm.  Bir akıllı telefonunuz var, akıllı telefonda, uygulama olarak bir hesap makinesi var, müzik çalabiliyorsunuz, bir web tarayıcınız var. Hemen hemen her şey var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ