Vitalik Buterin, Ethereum'daki çeşitli Katman 2 çözümlerinin başarılı lansmanını alkışladı

Vitalik Buterin

Vitalik Buterin, Ethereum'daki çeşitli Katman 2 çözümlerinin başarılı lansmanını alkışladı ve “Ethereum’un ikinci katman ölçeklendirme stratejisinin ilk konuşlandırılmasının temelde başarılı olduğunu söyledi. Kısa bir süre önce, en son gelişmelerden ve ilerideki zorluklardan bazılarına ışık tutuyor.

Buterin’in gönderilerine göre, “bugün neredeyse hazır” sistemler çoğunlukla ödemeler ve merkezi olmayan borsalarla (DEX) sınırlıdır. Bununla birlikte, token transferlerinin / DEX'in Ethereum’un mevcut etkinliğinin büyük bir kısmına katkıda bulunduğunu ve Tether'in en önde gelen gaz parıltılarından biri olduğunu açıklıyor.

Buterin, bu uygulamaların toplamalar ve plazmalar üzerinde uygulama için uygun olabileceğini, ancak bunun aynı zamanda kullanıcılar için benimsenme zorlukları sunabileceğini söylüyor.

Örneğin, kullanıcılar paraları bir toplama veya plazmada nasıl saklayacaklarını ve ayrıca fon çalmamak için Katman 2 operatörlerine güven geliştirmek zorunda kalacaklar.

 Bir Katman 2 operatörü kaybolsa bile Buterin, kullanıcıların ZK toplama teknolojisini kullanarak mümkün olan en kısa sürede para çekebileceklerini bilmek isteyeceklerini iddia ediyor. Her Katman 2 şirketinin, ekosistemin hala iyileşebileceğini doğrulamak için ekibin tüm merkezi bileşenleri kapattığı bir test yapmasını öneriyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ