Geçen Salı, Swan Bitcoin yönetici editörü Nick Payton, Ethereum'un şu anda araştırdığı Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs protokolünü eleştirdi.

Vitalik ve Bitcoin Maksimalist Bahis Kanıtı Üzerine Görüş

Geçen Salı, Swan Bitcoin yönetici editörü Nick Payton, Ethereum'un şu anda araştırdığı Hisse Kanıtı (PoS) konsensüs protokolünü eleştirdi. Bir Bitcoin maksimalist olan Payton, kripto para birimlerinin blockchain PoS tarafından desteklendiğini, güvenlik gibi olduğunu söylüyor.

PoS, blok zincirine yalnızca yasal ve meşru işlemlerin eklenebileceği bir fikir birliği mekanizmasıdır. Bu mekanizma, doğrulayıcıların ağı güvence altına almak için kriptolarını kilitlemelerini veya 'paylaşmalarını' gerektirir.

“Sevgili İskan Kanıtı. Bir mülkü (PoS platformunda) değiştirmek için oy verebilmeniz, bunun bir menkul kıymet olduğunu kanıtlar. Aşk, Bitcoin,” dedi Payton

Sevgili Proof of Stakers,

Özelliklerini değiştirmek için bir şeye oy verebilmeniz, bunun bir menkul kıymet olduğunun kanıtıdır.

Aşk, Bitcoin

— Nick (@NickDPayton) 11 Temmuz 2022

Açıklama hassas kabul edildi çünkü yıllar içinde Menkul Kıymetler ve Borsa ABD Komisyonu (SEC) ayrıca Ethereum'un menkul kıymet olarak adlandırılmayı hak edip etmediğini merak ediyor.

Çok geçmeden, Ethereum kurucusu Vitalik Buterin, Payton'ın eleştirisine PoS ve Proof-of-Work (PoW)'u açıklayarak yanıt verdi.

“PoW destekçilerinin PoS'un protokolde oylamayı içerdiğine dair yalan söylemeye devam etmesi şaşırtıcı. Düğümler, PoS veya PoW'daki geçersiz blokları yine de reddedecektir. Bu zor bir şey değil" dedi.

Bazı PoW savunucularının, PoS'un protokol parametrelerinde oylamayı içerdiği (tıpkı PoW'un yapmadığı gibi değil) ve bu çoğu zaman sorgulanmadan devam ettiği şeklindeki katıksız, açık sözlü yalanı tekrarlamaya devam etmesi şaşırtıcı.

Düğümler, PoS ve PoW'da geçersiz blokları reddeder. Zor değil. https://t.co/vLEWWsWIsG

— vitalik.eth (@VitalikButerin) 12 Temmuz 2022

Ayrıca Buterin, Payton's Grammer'ı kitle iletişim araçlarında yönetici editör olarak eleştirdi. Ona göre Payton, 'Güvenli' kelimesini 'Güvenlik' için yanlış yazmış olabilir.

Buterin, "Bu son ekin zor olduğunu biliyorum, bu yüzden hatayı affediyorum" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ