Bu yazımızda sizlere Vite (VITE) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Vite (VITE) Coin Nedir? Ayrıntılarıyla VITE Token

Bu yazımızda sizlere Vite (VITE) Coin Nedir? sorusunun cevabını vermeye çalışacağız.

Vite (VITE) Coin

Vite, "Sıfır ücretli işlemler içeren ve işlem hızı, güvenilirlik ve güvenlik için optimize eden" Directed Acyclic Graph (DAG) tabanlı bir akıllı sözleşme platformu işletmektedir.

Bunu başarmak için Vite, Hiyerarşik-temsilci-Teminat Kanıtı ("HDPoS") adlı bir fikir birliği mekanizmasına sahip bir Anlık Görüntü Zinciri yapısı kullanıyor. Ek olarak, Vite’ın sanal makinesi EVM ile tam uyumluluk sağlar ve zaman uyumsuz bir akıllı sözleşme dili kullanır: Solidity ++.

Aralık 2019 itibarıyla Vite ekibi, Vite ağında kendi geliştirdiği üç ürünü işletmektedir: (1) ViteX (merkezi olmayan bir borsa), (2) VitePay (bir ödeme platformu) ve VitePlus (devlet ve kurumsal blok zinciri uygulamaları için).

VITE tokenı, işlemleri başlatmak ve akıllı sözleşmeleri (Ethereum'un gazına benzer şekilde) beslemek için kullanılır. Ek olarak, VITE blok üreticilerine (Snapshot) oy vermek için kullanılabilir.

Vite (VITE) Nedir?

Vite, sıfır ücretli işlemleri kolaylaştırmak ve işlem hızını, güvenilirliği ve güvenliği optimize etmek için bir Snapshot Chain yapısına sahip Directed Acyclic Graph (DAG) tabanlı bir akıllı sözleşme platformu oluşturdu.

 Vite Anlık Görüntü Zinciri, ağ fikir birliğine ulaşmak için Hiyerarşik Temsilci Teminat Kanıtı'nı ("HDPoS") kullanırken, süper nodelar yalnızca stake etme ödülleri alır ve işlem ücreti almaz.

Vite sanal makinesi, EVM ile uyumluluğu korur ve zaman uyumsuz akıllı sözleşme dili olan Solidity ++ kullanır. VITE tokenı, kullanıcıların gaz tüketmek yerine işlem kotası için VITE'ı ödeyerek Vite ağında basit token işlemleri ve akıllı sözleşme yürütmeleri için para birimidir. VITE, Snapshot Block Producers'a oy vermek için de kullanılabilir. Ek olarak, kullanılmamış işlem kotasına sahip bir VITE staker, tokenleri karşılığında dApp'lara bu tür kotayı kiralayabilir.

Örneğin, kullanıcılar, ViteX’in yerel merkezi olmayan borsa tokenı karşılığında VITE hissesini alabilir,

ViteX, zincir içi sipariş defteri ve eşleştirme motoruna sahip merkezi olmayan bir borsadır ve şu anda 20'den fazla dijital varlığı destekler.

VitePay, şu anda Singapur'daki Ce La Vi Sky Bar'da ve Midwest Global ağı altındaki taksi hizmetlerinde kullanılabilen hızlı ve bedelsiz bir ödeme çözümüdür. Kullanıcılar, neredeyse anında ödeme ile sıfır ücretle ödeme alan Vite cüzdan ile satıcılar için ödeme yapabilirler.

VitePay ayrıca e-ticaret platformu OpenCart ile entegre edilmiştir ve VitePay resmi Vite mağazasında kullanılabilir.

VitePlus, hükümetler ve kuruluşlar için Vite tabanlı bir kurumsal blok zinciri çözümüdür. Vite, Syracuse hükümeti için SyraCoin adlı bir pilot uygulama geliştirdi ve şehir konut fonu bağışçılarının şehir sınırları içindeki mal ve hizmetler için kullanılabilen blok zinciri tabanlı kuponlar almasına izin verdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ