Kripto para piyasası 12 Mart'ta büyük bir darbe aldı. Birçok kripto varlık düştü ve bu ani düşüş piyasada yoğun volatiliteye yol açtı.

Volatilite Geri Çekilirken Yolda Bitcoin Halving’e Hazırlanıyor

Kripto para piyasası 12 Mart'ta büyük bir darbe aldı. Birçok kripto varlık düştü ve bu ani düşüş piyasada yoğun volatiliteye yol açtı. Bu sırada zıplayan tüccarlar, Bitcoin satmayı seçerek koinin fiyatının daha fazla batmasına neden oldu. Coin Metrics tarafından sağlanan verilere göre, çöküşün ardından pazar pasif kaldı.

Bununla birlikte, bu oynaklık bitcoin 6.400 ila 7.000 $ arasında konsolide olmaya başladığında azalmaya başladı.

Kripto para biriminin fiyat noktaları içindeki kısıtlayıcı hareketi piyasayı inşa ediyor ve alıcılar arasında güven uyandırıyor.

Kısa süre sonra, 7.700 dolara ulaştı ve bu değeri tutmayı başardı. Yakın tarihli bir Coin Metrics raporuna göre, piyasadaki bu yükseliş, aynı zamanda olağan seviyesine olan% 63'e geri dönen volatiltienin bir sonucuydu.

Benzer bir eğilim, BTC pazarının 24 Eylül'de önemli bir çökme yaşadığı 2019'da da kaydedildi. Pazarı sarsan ani düşüş, BTC'nin kısa bir süre sonra 8.000 ila 10.000 dolar arasında güçlendiğini gördü. Ancak, volatilite zaman içinde % 100'ü aşmamıştı ve bu nedenle hızlı bir geri çekilme farkına vardı ve % 59'a düştü.

Bitcoin’in pazarı son birkaç gündür daha az dalgalanma bildiriyor. Bu sadece spot piyasa için değil, türev piyasa için de geçerliydi. Veri sağlayıcı, Skew, Bitcoin seçenekleri metriği olan BTC çarpıklığı, 2019'dan beri negatif bölgeye koyduktan sonra pozitif döndü.

Metrik, farklı grev fiyatları olan ancak aynı süreleri sona eren Bitcoin için opsiyon sözleşmesinin farklı zımni oynaklığa sahip olacağını belirtti.

 2019'da, tüm zaman dilimlerinde bu metrik sadece kısa bir süre arttı, ancak 2020'de bir kez daha arttı ve% 0'ın üzerinde kaldı.

 Bu, Bitcoin Options sözleşmelerine olan artan talebi gösterdi. Yarılanma da köşede olduğu için, traderlar BTC'yi uzun süre bekleyecek ve olumlu hissi artıracak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ