New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), Bitcoin ETF'yi listelemeye devam ediyor .

New York Menkul Kıymetler Borsası (NYSE), Bitcoin ETF'yi listelemeye devam ediyor . Volt Equity, borsada böyle bir ürünü piyasaya süren en son şirket oldu. Şirketin CEO'su Tad Park, Volt Equity'nin Kripto Endüstri Devrimi ve Tech ETF'nin 28 Ekim'de Elektronik Menkul Kıymetler Borsası NYSE Arca'da işlem göreceğini açıkladı. ETF, BTCR senedi sembolü altında piyasa açılışında işlem görmeye hazır olacaktır.

BTCR, New York Menkul Kıymetler Borsası'nda 21 Dolardan Açılacak

BTCR, Bitcoin'in sınırlı 21 milyon Bitcoin arzına selam vererek 21 dolardan açılacak. Şirkete göre, ETF, BTC fiyatını tahmin etmeyi amaçlayan büyük bir nicel model olan PlanB'nin Bitcoin Stoktan Akışa (S2F) modeli tarafından bilgilendirilen bir yönetim yaklaşımı uyguluyor. “Bitcoin'in planlanan yarılanmaları nedeniyle madencilik arz şokunun Bitcoin fiyatını ve ne zaman etkileyebileceğini anlamak için bir girdi. Volt Equity, “Gördüklerimize dayanarak madencilikle ilgili riskimizi buna göre ayarlayabiliriz” dedi.

Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından Ekim ayı başlarında onaylanan Volt Equity'nin ürünü, Bitcoin'e önemli ölçüde maruz kalan şirketlere dayandığından saf bir Bitcoin ETF değildir.

En Son ETF lansmanı, NYSE Arca'nın Bitcoin Vadeli İşlemler ETF'sini Listeledikten Hemen Sonra Geliyor

En son ETF lansmanı, NYSE Arca'nın bu ayın başlarında yatırım şirketi ProShares tarafından Bitcoin vadeli işlemlere bağlı bir ETF'yi listeledikten hemen sonra geldi. Daha önce bildirildiği gibi, ProShares' Bitcoin Strategy ETF, Amerika Birleşik Devletleri'nde piyasaya sürülen ilk Bitcoin vadeli işlem bağlantılı ETF oldu. Ekim ayının ortalarında, büyük kripto para birimi fonu Bitwise Asset Management, NYSE Arca'da saf bir Bitcoin ETF'yi listelemek için SEC ile de başvurdu. SEC, Bitcoin fiyatını doğrudan takip edecek bir ETF'yi henüz onaylamadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ