Vontobel ve Leonteq Securities: Bitcoin vadeli işlemlerini başlattı

İsviçre merkezli şirketler Vontobel ve Leonteq Securities AG, müşterilerin önde gelen kripto satışı Bitcoin'in fiyatına karşı bahis oynamasına olanak tanıyan ayrı vadeli alım ürünleri başlattı. Kurumsal lansmanlar, kurumsal yatırımcılar arasında dijital para ürünlerine artan ilginin ortasında yer alıyor. 

Vontobel ürünleri

Varlık yönetimi şirketi Vontobel, Reuters'in bir raporuna dayanarak, standart vadeli işlemlerin bir kısmını temsil eden türev enstrüman türü olan iki mini vadeli ürün sunacak. Ürünler Kasım 2017 ortasında 6'lı Borsa'da lanse edilecek.

Şirketin Finansal Ürünler Kamu Dağıtımı Müdürü Eric Blattmann'a göre ürünler, kriptokrasi ticareti alanında geleneksel yatırımcıların daha fazla seçenek talebini tatmin etmeyi amaçlıyor.

Bitcoin'in yukarı yönlü potansiyelini kullanmak isteyen yatırımcılardan uzun izci sertifikamıza büyük talep aldık ve şimdi konumlarını korumak veya kısa tutmak için de imkanları var" dedi.

Leonteq Securities'in teklifleri Yatırım çözümleri sağlayıcısı Leonteq Securities AG, bu arada, iki ay vadeli olan Bitcoin vadeli işlem ürünlerinin başlatılması planlandığını açıkladı. Ürün ayrıca Altın Borsada listelenecek.

Leonteq Securities Genel Çözüm Direktörü Manuel Dürr yaptığı açıklamada, müşterilerin Bitcoin'de uzun ve kısa bir yatırım seçme şansını sevdiklerini söyledi.

İlk görüş çok olumlu geçti. Müşteriler, Bitcoin'de uzun veya kısa bir yatırım seçme imkânını çok takdir etti.

Kurumsal yatırımcılar arasında dijital para ürünlerinin popülaritesi artmaktadır

Yeni Bitcoin vadeli ürünlerin İsviçre firmaları tarafından piyasaya çıkması, kurumsal yatırımcıların sanal para ürünlerindeki ilgisinin artmasını beraberinde getiriyor.

Kısa bir süre önce, ABD türevleri piyasa işletmecisi CME Group, yakın gelecekte bir Bitcoin vadeli ürünleri tanıtacağını açıkladı. Bu arada, New York Başlangıç Yardımı X, platformunda canlı şifreli para birimi vadeli işlemleri kullanıcılara sunuyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ