Voxxo : Bir Türk ICO

Gelin beraber Voxxo’yu yakından tanıyalım. Müzik sektörü çok büyük olmasına rağmen kripto dünyasında bu alana eğilim gösteren çok fazla ICO olmadı. Kanaatimce bunun arkasında da rakiplerin büyük müzik firmaları olmaları veya yaygın ve köklü bir oturmuş anlayışın olmasıydı. Voxxo ise bu tabuyu biraz yıkmaya çalışıyor.

Voxxo biraz Spotify’ı andırıyor ancak ondan ayrılan noktaları var. İlk olarak Spotify’a baktığınızda normal kullanıcıların(üyeliği olmayanlar) ileri-geri sarma imkanı söz konusu değil fakat Voxxo’da bu mümkün ancak hemen belirtelim ki Spotify’da olduğu gibi Voxxo’da da reklam mevcut olacak. İkinci olarak Spotify’a üye olduğunuzda aylık paketler şeklinde satın alıyorsunuz ancak Voxxo üyelik birimini daha da özele indirerek ay yerine saatlik paketler de sunuyor. Bu saatlik paketlerin artısını ise şöyle düşünebiliriz; bazı anlarda reklama tahammülünüz olmayabilir ancak bazı dönemlerde de reklamları dinlemek sizi rahatsız etmeyebilir. İşte bu süre zarfında satın aldığınız saatlik paketleri aktif ederek reklamsız veya dilerseniz de reklamlı müzik dinleyebiliyorsunuz. Son olarak da şunu ekleyebiliriz ki Spotify’da bir paket satın aldığınızda çok fazla dinlemeseniz bile o paketin ücretini öderken, Voxxo’da dinlediğiniz kadarını ödüyorsunuz zira saatlik paketler bu imkanı sunuyor.

Voxxo’nun nihai hedefi ise 1 saatlik üyeliğin fiyatını 1 Voxxo olarak eşitlemek. Gelecek için bu konuda çok keskin konuşamasalar da beta süresinden ICO bitene kadar fiyatın bu şekilde kalacağını garanti ediyorlar.

Beta programları 5 Ocak 2018’de başlayacak olan Voxxo’nun ICO’su ise 1 Mart 2018’de sona erecek. Bu süreçte biz yatırımcılar da  2 ay boyunca çok düşük ücretler ile müzik dinleyebileceğiz. İki aydan sonrasını ise Voxxo’nun değeri belirleyecek.

Son olarak Voxxo’nun bir de bizlere sürprizi var. 2018’in üçüncü çeyreğinde konserleri de canlı olarak yayınlamayı planlıyorlar. Hatta bir adım öteye giderek bazı kullanıcılarına ücretsiz konser bileti vereceklerini de ekliyorlar.

Toplayacak olursak ilk defa bir Türk ICO müzik sektörünü baz alarak bir girişimde bulunuyor. (yanlışım varsa lütfen düzeltin) Projelerinin özgünlüğü hakkında her ne kadar tereddüt uyandırsa da olağanın dışındaki vaatleri ve müşteri/yatırımcı dostu tutumu ile çoğu kişinin ilgi odağı olmuş bile. Yolun açık,ömrün uzun olsun Voxxo!

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ