Voyager Digital Holdings'in teminatsız alacaklılar komitesi, şirketin çalışanları şirkette kaldıkları için parasal ödüller ödeyerek elde tutma önerisine meydan okumak için bir hamle yaptı.

Voyager Alacaklıları 1,9 Milyon Dolarlık Çalışan Teklifine Karşı Çıkıyor

Voyager Digital Holdings'in teminatsız alacaklılar komitesi, şirketin çalışanları şirkette kaldıkları için parasal ödüller ödeyerek elde tutma önerisine meydan okumak için bir hamle yaptı.

2 Ağustos'ta Voyager Digital, çok önemli görülen 38 kilit çalışana 1,9 milyon dolar dağıtmayı amaçlayan Kilit Çalışan Tutma Planını (KERP) onaylamak için New York'un Güney Bölgesi'ndeki Birleşik Devletler İflas Mahkemesi'ne dava açtı.

Ancak borsanın alacaklıları teklifi kabul etmedi. 19 Ağustos'ta sunulan bir önergede, alacaklılar önerilen KERP ve ilgili yardım hibelerine itirazlarını dile getirdiler. Şunları dile getirdiler:

“Borçluların kusurlu iş modeli nedeniyle binlerce alacaklının temel kişisel harcamaları ödemekte zorlandığı bir zamanda, Borçlular şimdi zaten iyi maaş alan çalışanlarına ikramiye ödemeye çalışıyor.”

Alacaklılar ayrıca, Voyager'ın saklama planını haklı çıkarmak için yeterli neden vermediğini savundu. Ek olarak, alacaklılar, saklama planının bir parçası olan çalışanların aslında istifa etmeyi planladıklarını gösterecek yeterli kanıt olmadığını söyledi.

Bunların dışında, alacaklılar tarafından yapılan dosyalama, mevcut kripto kışının firmanın şu anda mevcut olan bir yetenek havuzundan işe alım yapmasına izin verdiğini de kaydetti. “En son sektör kesintileri ve işten çıkarmalar göz önüne alındığında, yakın zamanda işten atılan birçok profesyonel rollerini doldurabilir” diye yazdılar.

Bu ayın başlarında milyarder Mark Cuban, Voyager ürünlerini tanıttığı için dava edildi. Bir hukuk firması Cuban'a karşı hukuk davası açtı ve davanın bir jüri tarafından görülmesini istedi. Dava, Cuban'ın tecrübesini yatırımcıları hayat birikimlerini Voyager'a yatırmaları için kandırmak için kullandığını iddia etti.

Temmuz ayında, kripto borsası şirketin 100.000'den fazla alacaklıya borcu olduğunu belirterek iflas başvurusunda bulundu. Firmaya göre bu hareket, uygulandığında müşterilerine değer katmayı amaçlayan bir kurtarma planının parçası.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ