Şirket, “kripto piyasalarında uzun süreli oynaklık ve bulaşma” ve kripto hedge fonu Three Arrows Capital’in (3AC) bir krediyi temerrüde düşmesinin “şimdi kasıtlı ve kararlı bir şekilde harekete geçmesini” gerektirdiğini açıkladı.

Voyager Digital, İflas Başvurusunda Bulundu

Voyager'ın İflas Dosyası

Voyager Digital Ltd. (TSE: VOYG) Çarşamba günü, Bölüm 11 iflas başvurusunda bulunduğunu duyurdu. Duyuru detayları:

Şirket ve ana faaliyet gösteren yan kuruluşları, New York Güney Bölgesi ABD İflas Mahkemesi'nde Bölüm 11 kapsamında yeniden yapılanma için gönüllü dilekçeler sundular.

Ek olarak, şirket, "Ontario Yüksek Adalet Mahkemesi'nde Voyager'ın Bölüm 11 davasının tanınmasını istemeyi planladığını" söyledi.

Amerika Birleşik Devletleri İflas Kanununun 11. Bölümü uyarınca açılan bir davaya sıklıkla “yeniden yapılanma” iflası denir. Bu tür bir iflas, tüm hukuk davalarını askıya alır ve şirketlerin operasyonel kalırken yeniden yapılandırma planları hazırlamasına olanak tanır.

New Jersey merkezli Voyager, başvurusunda 100.000'den fazla alacaklısı olduğunu tahmin ediyor. Alameda Research, 75 milyon dolarlık teminatsız kredisiyle kripto kredi verenin en büyük tek alacaklısıydı. Ayrıca Voyager, 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında varlık ve aynı değerde borçlara sahip olduğunu söyledi.

Voyager CEO'su Stephen Ehrlich şunları söyledi:

Kripto piyasalarında son birkaç ayda uzun süreli oynaklık, bulaşma ve şirketin yan kuruluşu Voyager Digital, LLC'den alınan bir kredideki Three Arrows Capital'in ('3AC') temerrüdü, şimdi kasıtlı ve kararlı bir şekilde harekete geçmemizi gerektiriyor.

Voyager, Singapur merkezli kripto hedge fonu Three Arrows Capital'e maruz kalmasından dolayı büyük kayıplar yaşadı. Geçen hafta, kripto borç veren, 15.250 bitcoin (yazım sırasındaki BTC fiyatına göre yaklaşık 307 milyon dolar ) ve 350 milyon dolarlık stablecoin kredisi için gerekli ödemeleri yapmadığı için 3AC'ye bir temerrüt bildirimi yayınladığını söyledi.  Ancak, 1 Temmuz'da 3AC, yabancı borçluların ABD varlıklarını korumalarına izin veren 15. bölüm iflas başvurusunda bulundu .

Geçen hafta Voyager, “mevcut piyasa koşullarını” gerekçe göstererek platformundaki tüm alım satım, para yatırma ve çekme işlemlerini askıya aldı . Celsius Network, Babel Finance ve Vauld dahil olmak üzere diğer bazı kripto firmaları da benzer şekilde para çekme işlemlerini durdurdu. İkincisi, Salı günü rakip firma Nexo'dan bir devralma teklifi aldı.

Voyager'ın hissesi bugüne kadar %97.8 oranında düşüş yaşadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ