JPMorgan stratejistleri, BTC için 38.000 doların “gerçeğe uygun değer” olduğunu belirtiyor.

Wall Street Bankacılık Devi Bitcoin

JPMorgan stratejistleri, BTC için 38.000 doların “gerçeğe uygun değer” olduğunu belirtiyor. JPMorgan, BTC'nin gayrimenkulden daha iyi bir yatırım değeri olduğunda ısrar ediyor.

Önde gelen dijital varlık BTC, 30.000 dolarlık bölgede güçlü bir dirençle karşılaşmaya devam ediyor. Hatta bazı kripto analistleri BTC'nin hala daha düşük bir fiyattan işlem göreceğini tahmin ediyor. Geriye dönüp bir yükseliş koşusu yapacağı alt seviyelere henüz ulaşmadığını iddia ediyorlar. Yine de Wall Street bankacılığının ağır sikleti JPMorgan, BTC hakkındaki olumlu duruşunu yineledi.

JPMorgan Analistleri BTC Fiyatı İçin %28'lik Bir Artış Öngörüyor

Analistleri, BTC fiyatının yakında yüzde 28 artacağını tahmin ediyor. Bankanın yatırımcılarına yaptığı açıklamaların bir kısmı, 38.000 dolarlık işaretin BTC'nin gerçeğe uygun değerini temsil ettiğini belirtiyor. Bu nedenle banka, yakında BTC fiyatında ve daha geniş kripto pazarında olumlu bir dönüş olmasını bekliyor.

JPMorgan, müşterilerine hitaben yaptığı bir konuşmada, “Bu yılın Ocak ve Şubat ayına kıyasla, kripto piyasası düzeltmesi son 30 gün içinde bir teslimiyet gibi görünüyor. Ancak, yakın vadede BTC'nin değeri ve daha geniş kripto piyasası konusunda iyimseriz."

BTC hakkındaki olumlu duruşuna rağmen JPMorgan, BTC ve kripto için notunu düşürdü. Bankacılık devi artık dijital varlıklara fazla kilolu bir puan vermiyor. Şimdi ona bir zayıflık derecesi atar. JPMorgan stratejistleri, “volatilitenin BTC'nin ilerlemesi için en büyük mücadelelerden biri olacağını belirtti. Önde gelen dijital varlığın kurumsal olarak benimsenmesini engellediği için yükseliş ve düşüş döngüsü de başka bir zorluk.”

JPMorgan, Favori Alternatif Yatırımlar Olarak Gayrimenkulü Kripto İle Değiştiriyor

En iyi bankacılık firması ayrıca dijital varlıkların  özellikle BTC  artık alternatif yatırım seçenekleri listesinde üst sıralarda yer aldığını söyledi. Dijital varlıkların diğer varlık sınıflarından daha keskin bir düzeltme gösterdiğini de sözlerine ekledi. Bu tür varlık sınıfları, gayrimenkul, özel sermaye ve özel borcu içerir.

“Artık favori alternatif yatırımlarımız arasında gayrimenkulü listelemiyoruz. Gayrimenkul yerine kripto para birimleri ve hedge fonları tercih ediyoruz.” Kripto piyasası, küresel makroekonomik alandaki olayların, özellikle Rusya-Ukrayna savaşının ardından yoğun satış baskısı altında kaldı.

Fed'in yakın bir faiz artışı duyurusu, kripto piyasası üzerinde de baskı yaratan bir başka ekonomik olay. Fed'in faiz oranlarını artırma kararı, yükselen enflasyon oranından kaynaklanıyor. Fed'in duyurusu, birçok yatırımcının varlıklarını kripto piyasası gibi riskli piyasalardan taşımasına neden oldu. Kripto pazarındaki genel düşüş eğilimine rağmen, dünyadaki milyarder yatırımcıların çoğu BTC konusunda yükselişini sürdürüyor.

Popüler hedge fon milyarderi Ray Dalio, hala BTC'yi desteklediğini belirtti. Dalio'ya göre BTC, en az değerlenen varlık sınıflarından biridir. Hedge fon yöneticisi ve yatırımcısı Bill Miller, Dalio'nun BTC hakkındaki görüşünü doğruluyor. Miller, BTC varlıklarının hala yatırım portföyünde olduğunu belirtti. Ayrıca kripto piyasası koşulları ne olursa olsun onları elinde tutacağını söyledi. Diğer altcoinler genellikle fiyat hareketini takip ettiğinden BTC en çok tutulan kripto olmaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ