Bir varlık yöneticisine göre, en iyi ABD bankaları JPMorgan Chase ve Goldman Sachs müşterileri kripto para ile konuşuyor olabilir.

Wall Street Firmaları Kripto Yatırımına Karşı Müşterilere Tavsiye Veriyor

Bir varlık yöneticisine göre, en iyi ABD bankaları JPMorgan Chase ve Goldman Sachs müşterileri kripto para ile konuşuyor olabilir.

ABD'de kayıtlı dijital varlıklar için yatırım danışmanı olan Digital Asset Investment Management'ın (DAIM) CEO’su Adam Pokornicky, firmasının bankaların müdahalesi nedeniyle neredeyse bir müşteri kaybettiğini iddia etti.

Pokornicky, müvekkilini avukat ve “yüksek net varlıklı birey” olarak nitelendirerek uzun süredir tanıştıklarını da sözlerine ekledi.

Pokornicky'ya göre, müşterisi portföyü için az miktarda BTC almaya hazırdı, ancak JPMorgan ve Goldman Sachs'ın danışmanlarıyla konuştuktan sonra ani bir fikirliği değişikliği yaşadı.

Varlık yöneticisi, Wall Street kurumlarının şirket kurallarına göre kriptoya karşı danışmanlık yapma eğiliminde olduğunu savundu:

“Eşim ve ben, çoğu kariyerimiz için bir Hedge fonunda ve / veya Trading'de satın alma tarafında çalıştık ve Morgan Stanley, Goldman, JPM gibi büyük bankalarda çalışan çok sayıda wall street arkadaşı ve meslektaşımız var. Wells Fargo, Merrill / BofA, Bitcoin satın almaktan tamamen kısıtlanmış veya bunu yapmak için çılgın uyumluluk çemberinden geçmek zorunda. Varlık Yönetimi bölümlerinde çalışan danışmanların bir Bitcoin politikası var. ”

JPMorgan’ın kripto para birimleriyle halkla ilişkisi karmaşıktır. Goldman Sachs, bir süre önce ödemeler uygulaması Circle ve bulut tabanlı tedarik zinciri şirketi Tradeshift gibi bir dizi anahtar projeye yatırım yaparak sektöre girdi.

Sonuçta müşterisini Bitcoin'e girmeye devam edip etmediğini sorduğunda, Pokornicky şunları söyledi:

"Hayır henüz değil. Benim düşüncem, büyük olasılıkla daha yüksek fiyatlarla geleceği. Genellikle hepsi sonunda bunu yapıyor ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ