Piyasalardaki zayıflık, Bitcoin için yeni kötü haberler anlamına geliyor ve analistler herhangi bir olumlu haber bulmakta zorlanıyor.

Piyasalardaki zayıflık, Bitcoin için yeni kötü haberler anlamına geliyor ve analistler herhangi bir olumlu haber bulmakta zorlanıyor. Bitcoin (BTC), ABD hisse senetleri başka bir geri çekilme günüyle karşı karşıya kaldığı için 1 Haziran Wall Street açılışında yükseliş momentumunu kaybetti.

BTC/USD 1 saatlik mum grafiği (Bitstamp). Kaynak: TradingView

Uzaklaştırma, "Hiçbir Şey" Değişmedi

Cointelegraph Markets Pro ve TradingView'den alınan veriler, işlem başlangıcında BTC/USD için üç saat içinde 1.600$'lık keskin bir U dönüşü yakaladı. Parite bu yazının yazıldığı sırada 30.400$ civarında işlem gördü ve geçmiş günlerin kazançlarını geri verdi.

Cointelegraph yazarı Michaël van de Poppe için, destek seviyeleri Bitcoin'in ilk düşüşünü yumuşatmayı reddettikten sonra 29.000 dolar radardaydı. BTC/USD 31.150 $'a ulaştığında, "Çok basit, Bitcoin'in 33 bin dolarlık alanda bir testin mümkün olması için burada kalması gerekiyor" diye tweet attı.

"Olmazsa, bu oldukça hızlı bir şekilde 29 bin dolar aralığına düşecek."Düşen ruh hali, son zamanlardaki güç gösterisine ve iki haftanın en yüksek seviyelerine çıkmasına rağmen kimseyi şaşırtmadı. Popüler ticaret hesabı Crypto Tony için, kısa vadenin ötesindeki hedefler sıkı bir şekilde yerinde kaldı ve bunlar 22.000$'a kadar düştü.

Diğer hesap Blake, Bitcoin'in yüksek oranda ilişkili olduğu hisse senetlerinde devam eden zayıflığı, kripto varlıklar için dibin olduğuna inanmamanın bir işareti olarak kaydetti. O gün takipçilerine verdiği demeçte, "Bu SPX durumu, bunu kripto ve Bitcoin için bir "düşüş satın alma" anı olarak görmememin büyük bir parçası" dedi.

"Piyasaların bir süre kendi işlerini yapmasına izin vereceğim..."

Nasdaq Bileşik Endeksi gibi S&P 500 de ilk üç saatlik işlemden sonra %1.1 düştü.Yarıya "hopium" servis edilir. Bu arada, ticaret paketi Decentrader'ın kurucu ortağı Filbfilb, daha olumlu grafik özellikleri bulmaya çalışırken, Bitcoin'in yarılanma döngüleri sırasında görülen tarihsel kalıplara işaret etti.

Mevcut fiyat hareketinin, Bitcoin'in yaşam boyu trendini hala takip ettiğini ve tanıdık kazançtan önce acı senaryosunun şimdi de oynamakta olduğunu ima ettiğini söyledi.

BTC/USD, Kasım 2021'deki 2020 yarılanma fiyatından en uzak noktasına ulaşmış olsaydı, Mayıs 2024'te gerçekleşecek olan bir sonraki yarıya sıçramadan önce yaklaşık altı ay daha düşüş eğilimine sahip olacaktı.

Filbfilb yine de teorinin gerçek bir tahminden çok "hopium" olduğu konusunda uyardı.Burada ifade edilen görüşler ve görüşler yalnızca yazara aittir ve Cointelegraph.com'un görüşlerini yansıtmayabilir. Her yatırım ve ticaret hamlesi risk içerir, karar verirken kendi araştırmanızı yapmalısınız.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ