ABD’nin en büyük perakende devi WalMart da kripto para ve Non-Fungible Tokens (değiştirilmez token) işine giriyor.

ABD’nin en büyük perakende devi WalMart da kripto para ve Non-Fungible Tokens (değiştirilmez token) işine giriyor. Konuyla ilgili WalMart’ın ABD Patent Enstitüsüne yapmış olduğu başvuru dikkat çekti.

WalMart’ın Ağustos 2021’de çıktığı iş ilanı WalMart’ın kripto paralara yönelik ilgisini yansıtıyordu. Zaten WalMart bazı girdi tedariki sürecini de blockchain teknolojisi üzerinden takip ediyordu. Bu nedenle bazı uzmanlar için Walmart’ın kripto işine girmesi sürpriz olmadı.

Son günlerde Non-Fungible Tokens (NFT) işine yoğun bir ilgi görüyoruz. ABD eski başkanı Donald Trump’ın eşi Melania Trump’tan Paris Hilton’a kadar birçok ünlü NFT piyasasında çeşitli girişimlerle boy gösteriyor.

WalMart’tan yapılan açıklamalarda perakende devinin invasyon ve kripto para piyasalarındaki gelişmeleri yakından takip ettikleri ve bu alana yönelik yoğun bir ilginin olduğunu belirtti. WalMart’lı yönetici NFT alanına girerek ABD’li tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılayacaklarını söyledi.

NFT’ler Solana ve Ethereum ağları başta olmak üzere birçok platformda satışa sunulabiliyor. NFT’ler kripto paralar gibi hızlı biçimde nakde çevrilebiliyor. Ayrıca dijital sanat eserleri de NFT teknolojisi sayesinde üretilerek sanat severlerle buluşabiliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ