Bu yazımızda sizlere Wanchain (WAN) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Wanchain (WAN) Nedir? İşte Tüm Ayrıntılarıyla Kripto Para WAN Token

Bu yazımızda sizlere Wanchain (WAN) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve proje ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Wanchain (WAN) Nedir?

Wanchain, farklı blok zincirleri arasında çapraz zincir transferleri uygulayarak yeni bir dijital varlık finansal pazarı yaratıyor. Şu anda ekosistemde bulunan çeşitli madeni paralar, tokenlar ve blok zincirlerinin sayısıyla, aralarında değer alışverişi yapmanın şu anda etkili ve merkezi olmayan bir yolu yok. Bağımsız bir blok zinciri olarak Wanchain, bu varlıkları takas etmek için bir çerçeve sağlamak üzere bağımsız zincirlerin hesaplarını birbirine bağlar.

Platform sadece döviz transferleri için değildir. Akıllı sözleşmeler, gizlilik koruma protokolleri ve yerel Wancoin (WAN) tokenı aracılığıyla, diğer şeylerin yanı sıra, sayısız finansal uygulama oluşturmak için Wanchain'i kullanabilirsiniz.

Wanchain Nasıl Çalışır?

Wanchain, Ethereum'dan çatallanmış olmasına rağmen tamamen ayrı bir blok zincirdir ve Wancoin (WAN) bir ERC20 tokenı değildir. Platformun birçok parçası var, ancak zincirler arası iletişim protokolü, hepsinin arkasındaki omurgadır.

Çapraz Zincir İletişim Protokolü

Zincirler arası iletişim protokolü, Wanchain ve diğer zincirler arasında veri aktarımı için bir yol sağlar. Protokolün üç işlevsel modülü vardır:

Kayıt modülü: Bir işlemin kaynaklandığı zinciri ve aktarılan varlığı kaydeder

Çapraz zincir işlem veri aktarım modülü: Wanchain'e zincirler arası işlem talebini başlatır, onaylayıcı node’un başarılı olup olmadığını onaylar ve doğrulayıcı düğümden orijinal zincire yasal işlemi kolaylaştırır.

İşlem durumu sorgu modülü: İşlemin durumunu izler

Temelde, zincirler arası iletişim protokolü, varlıkları Wanchain ile takas etmenize olanak sağlamak için akıllı sözleşmelerden yararlanır ve bunun tersi de geçerlidir.

Doğrulama Node’u Konsensüs Algoritması

Wanchain, Ethereum'u Proof-of-Stake (PoS) fikir birliği algoritmasına doğru hareket ederken takip edecek. Platform büyük olasılıkla Plasma ve Raiden Network gibi çözümleri de uygulayacak. PoS'yi temel alarak, genel ağı koruyan ve işlem ücretlerini bölen üç tür doğrulama node’u bulunuyor:

Kuponlar: zincirler arası işlem kanıtı nodeları

Doğrulayıcılar: genel doğrulama nodeları

Storemen: kilitli hesap yönetimi nodeları

Kuponlar, işlem ücretinden bir güvenlik depozitosu alır. Buna karşılık, orijinal hesap ile Wanchain kilitli hesap arasındaki işlemin kanıtını sağlarlar. Bu kanıt yanlışsa, depozito tutma hesabından alınır ve Makbuz artık işlemlere yetki veremez.

Doğrulayıcılar işlem verilerini, işlem ücretinin bir kısmı karşılığında Wanchain'in blok zincirine kaydeder.

Mağaza görevlileri, ücretin kendi paylarını alabilmek için çevrimiçi kalmalı ve kendi kilit paylaşımlarını (aşağıda daha fazlası) bulundurmalıdır.

Bir doğrulama node’unu çalıştırmak için yeterli WAN'a sahip değilseniz, yine de genel bir node’u çalıştırabilirsiniz. Genel bir node olarak, işlemleri doğrudan doğrulamazsınız. Bunun yerine, payınızı, işlem ücretlerinin bir kısmını size geri dağıtan bir doğrulama düğümüne emanet edersiniz.

Wancoin (WAN) Token Nedir?

Wancoin (WAN), Wanchain’in yerel tokenıdır. İşlemler belirli miktarda WAN tüketir ve işlem yaparken zincirler arası doğrulama nodelarına WAN güvenlik depozitosu ödemeniz gerekir.

Ekip, ICO'ları sırasında 120.000 ETH'nin biraz üzerine çıkmak için 107.1 milyon token sattı. Bu tokenlar arzın % 51'ini oluşturuyor. Ekip, ICO fonlarını şu şekilde kullanıyor:

Yüzde 60: Araştırma ve geliştirme

Yüzde 10: Topluluk geliştirme

Yüzde 10: Pazarlama

Yüzde 10: Altyapı

Yüzde 10: Günlük işlemler

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ