Perşembe günü, Warner Bros., değiştirilemez token (NFT) odaklı sosyal medya platformu Nifty's ile işbirliği yaptığını duyurdu ve Haziran sonunda, iki firma “Looney Tunes: What's Up Block” adlı hikaye odaklı bir NFT koleksiyonunu piyasaya sürecek."

Warner Bros. ve Nifty

Amerikan film ve eğlence şirketi Warner Bros. ve NFT merkezli sosyal medya şirketi Nifty's'e göre, benzersiz bir Looney Tunes tabanlı blok zinciri programı, bir hikaye anlatmak için değiştirilemeyen jetonlardan (NFT'ler) yararlanacak . Warner Bros., “Looney Tunes: What's Up Block?” adlı bir NFT derlemesi yayınlamak için Nifty's ile tekrar işbirliği yaptığını söylüyor. Duyuruya göre, NFT'ler bir hikaye anlatımı deneyimi aracılığıyla "Looney Tunes serisi için yeni bir anlatı" yaratmak için kullanılacak.

Looney Tunes, 1930'da Warner Bros. tarafından başlatılan bir kısa animasyon film dizisidir. Çizgi filmlerde Bugs Bunny, Porky Pig, Daffy Duck, Wile E. Coyote, Road Runner, Sylvester, Tweety, Foghorn Leghorn, Marslı Marvin ve Tazmanya Şeytanı. Warner Bros., NFT programının Looney Tunes hayranlarının “hikaye ilerledikçe hem dijital hem de 'gerçek hayatta' eğlenceli etkinliklere ve oyunlara katılmalarına ve bu arada ödüller ve avantajlar kazanmalarına” izin vereceğini ayrıntılarıyla anlatıyor.

Ödüller ve avantajlar arasında Looney Tunes ürünlerine özel erişim, daha önce hiç görülmemiş içeriğin yanı sıra sanal buluşma ve selamlamalara erişim ve yeni NFT indirimleri yer alıyor. Warner Bros., son zamanlarda “Space Jam: A New Legacy” NFT'leri , Matrix temalı NFT avatarları ve hibrit fiziksel ve dijital DC Comics temalı NFT ticaret kartları dahil olmak üzere bir dizi NFT projesini bırakıyor . Yaklaşan “Looney Tunes: What's Up Block?” NFT'ler ayrıca Tweety'nin 80. yıl dönümünü kutlayacak ve popüler sarı kanarya, NFT koleksiyonunda yer alan ilk karakter olacak.

Warner Bros. NFT ticari geliştirme başkanı Josh Hackbarth, Bitcoin.com News'e gönderilen bir açıklamada ayrıntılı olarak, “Looney Tunes, 80 yılı aşkındır hikaye anlatımı ve kahkahalarla animasyonun altın çağını temsil eden bir pop kültürüdür” dedi. “'Space Jam: A New Legacy'nin son başarısından 1940'lar ve 50'lerin klasik çizgi filmlerine kadar, bu sevilen karakterler tüm nesillerde nostalji ve heyecan yaratmaya devam ediyor.” Warner Bros. yöneticisi şunları ekledi:

Bugün, dijital katılım ve teknoloji geliştikçe, Looney Tunes koleksiyonu, dünyanın dört bir yanından hayranları bir araya getirerek, benzersiz deneyimler, topluluk oluşturma, hikaye anlatımı ve etkileşim kurmaları için yepyeni bir yol sunarak, franchise'ın erişimini daha da genişletecek. Ve 80. doğum günü kutlamaları devam ederken Tweety ile işleri başlatmanın daha iyi bir yolu var mı?

Looney Tunes NFT Twitter hesabına göre ön satış 20 Haziran'da başlıyor ve genel satış ertesi gün başlayacak. 

Looney Tunes koleksiyonu, NFT merkezli sosyal medya platformu Nifty's ile yapılan üçüncü işbirliğidir. NFT şirketi Nifty's, Warner Bros. ile Matrix NFT'leri ve Space Jam NFT'leri üzerinde de çalıştı. Warner Bros.'un piyasaya sürdüğü, geri alınabilir DC Comics temalı NFT'ler, Ethereum tabanlı ikinci katman (L2) protokolü Immutable X ile yapılan işbirliğinden faydalandı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ