Berkshire Hathaway CEO’su ve kripto para şüphecisi Warren Buffett, Bitcoin'in deniz kabuklarıyla eşit olduğunu düşünüyor.

Warren Buffett: Bitcoin Deniz Kabuğundan Farksız

Berkshire Hathaway CEO’su ve kripto para şüphecisi Warren Buffett, Bitcoin'in deniz kabuklarıyla eşit olduğunu düşünüyor.

Buffett’in 23 Ocak akşam yemeği tarihinde, blockchain platformu Tron'un kurucusu Justin Sun’a Bitcoin'in neden berbat bir yatırım olduğuna inandığını açıkladı.

“Bir şey ekleyebilir ve hasat edebiliriz [ama] Bitcoin blok zincirinin değerini yakalayamaz. Bir şeyin değerinin olması, bunun iyi bir yatırım olduğu anlamına gelmez. ”

Buffett, Bitcoin'den daha çok arazi satın almayı tercih ettiğini söylüyor. Ve ABD dolar sisteminden ve insanların hisse senetlerinden korumadan memnun ama Bitcoin'den değil.

Dünyanın dördüncü en zengin insanı olarak yer alan iş uzmanı, Sun'a Bitcoin'in yaygın cazibesinin genç kuşaklar arasında büyümesinin mümkün olmadığını da garanti etti.

“Eminim torunum servetimi ABD doları olarak miras almayı tercih eder.”

Bitcoin sadece ticaret için yararlıdır ve pratik bir değeri yoktur, Buffett BTC satın alan kişilerin her zaman sattığını iddia ediyor.

 “ABD doları değer depolayabiliyor, ancak Bitcoin bunu yapamıyor ve bu nedenle bir deniz kabuğundan farklı değil.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ