Berkshire Hathaway'in başkanı ve CEO'su Warren Buffett, kripto para birimlerinin en büyük hayranı olmadı, ancak TRON başkanı Justin Sun ile uzun zamandır beklenen 4.57 milyon dolarlık öğle yemeğinin ardından kendi kriptosunu başlatabileceğini söyledi

Warren Buffett Bir Kripto Para Birimi Başlatabileceğini Söyledi

Berkshire Hathaway'in başkanı ve CEO'su Warren Buffett, kripto para birimlerinin en büyük hayranı olmadı, ancak TRON başkanı Justin Sun ile uzun zamandır beklenen 4.57 milyon dolarlık öğle yemeğinin ardından kendi kripto para birimini başlatabileceğini söyledi.

CNBC'ye  yaptığı açıklamada Buffett “Paraya karşı bir savaş başlatabilirim. Belki bir [kripto para birimi] yaratacağım ve sadece 21 milyon olacağını ve benden küçük bir deftere sahip olabileceğinizi ve sonradan alabileceğinizi söyleyebilirim. Ben ölüyorum ama başka birine satmak dışında hiçbir şey yapamazsın. ”

Ancak, Buffett'in tonundan da anlaşılacağı gibi, finans patronu, Sun'ın fikrini değiştirmek için hiçbir şey yapmadığını açıkladığı için kendi kripto para birimini başlatmaya hazır olduğunu ciddi bir şekilde ima etmedi. Aslında, TRON kurucusuna ona biraz vermiş olmasına rağmen hala Bitcoin sahibi olmadığını da itiraf etti.

TRON'un kurucusunun amacının, geleneksel finans insanının aklını bir sonraki para birimi evrimi üzerinde değiştirmek ve denemek olduğunu söylediği için Sun'ın Buffett ile satın aldığı öğle yemeği medyanın dikkatini çekti.

Ancak, bu öğle yemeği Sun'ın hasta olduğunu söyledikten sonra, toplantının gerçekleştiği bu yılın başlarına kadar ertelendi. Buffett şimdi bu toplantıdan bahsetti, oldukça keyifli ve zevkli olduğunu belirtti, ancak düşünceleri Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin değeri ve kullanımı konusunda değişmedi.

Bu, TRON'un Buffett'in blockchain'de değer gördüğünü ve “ödeme pazarında çok fazla inanılmaz şirket olduğunu ve büyük talepleri olduğunu” söyledikleri toplantı hakkında söylediklerinin aksine bir görüş.

Buffett’in Sun’a söylediği şey, Bitcoin’e ve kripto para birimlerinin hâlâ bir değeri olmadığıdır. Hiçbir şey üretmediklerini, çoğaltmadıklarını, teslim edemediklerini ve hatta “size bir çek gönderdiklerini” ve hatta tek umudunun, bir başkasının daha fazla para için onu satın alacağını açıkladı.

Buffett'in Bitcoin hakkındaki düşüncesi, bunca yıldan sonra, nasıl kullanılacağı hakkındaki tartışma ve tartışmalarla, kullanımının çok fazla kanıtı olmadığıdır. Hiçbir şirketin Bitcoin'de iş yapmadığını ve aslında yasadışı yollarla adil bir miktarda parayı taşımak için kullanıldığını açıkladı.

Warren Buffett eşyalara dokunmayacak

Kripto para birimine karşı bu güçlü görüşlerle, özgür bir BTC verilmesi bile, ona bir göz atması için yeterince cazip gelmediği görülüyor. Sun, öğle yemeğinden sonra Buffett’a biraz Bitcoin hediye ettiğini söyledi, ancak Buffett onu şiddetle reddetti  ve şöyle dedi:

 “Hiç Bitcoinim yok. Hiç kripto param yok, asla almayacağım.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ