Warren Buffett'in Berkshire’ın 137 milyar dolarlık nakit yığınını harcamaya niyeti yok ve hisse senetleri düşerse Bitcoin başka bir önemli düzeltme görebilir.

Warren Buffett Piyasa Kıyameti Bekliyor

Warren Buffett'in Berkshire’ın 137 milyar dolarlık nakit yığınını harcamaya niyeti yok ve hisse senetleri düşerse Bitcoin başka bir önemli düzeltme görebilir.

Piyasa değeri itibariyle en üst sıradaki kripto para birimi, ABD hisse senedi piyasasıyla kısa vadeli ilişkisinden uzun zamandır koptu. Ancak, yakın vadede potansiyel bir hisse düzeltmesi, tüm yüksek riskli ve spekülatif varlıklarda geri çekilme olasılığını artırır.

Bitcoin fiyatı kısa sürede dikey bir ralli ile 9.500 dolara ulaştı. BTC'nin 3.600 dolardan yaklaşık üç kat artması iki aydan az sürdü.

Nisan ayında Bitcoin'in yükselişiyle ilgili olumlu duyguların çoğu, organik spot hacminin baskınlığına bağlandı. 3.600 $ 'dan 7.000 $' a kadar perakende yatırımcıların BTC biriktirdiklerini ileri sürdü.

Önceki rallilerde, vadeli işlem piyasasından gelen sahte parodi emirleri, büyük bir balina bir satışı tetiklediğinde patlayan spekülatif kısa vadeli kabarcıklar yarattı.

Coinbase gibi borsalardan gelen yüksek spot hacmi iyimser bir veri parçası olarak kabul edilebilirken, iki ay içinde böyle büyük bir rallinin sürdürülebilirliğini haklı gösteremez. Aynı şekilde Buffett, büyük iktisap anlaşmalarına öncülük etmek için borsada değer bulmaya çalışıyor.

Yıllık Berkshire Hathaway hissedarlar toplantısında konuşan Buffett, piyasada kötü şeyler birikmeye başlarsa 137 milyar dolarlık büyük bir nakit yığını olmadığını söyledi. Berkshire, Coca Cola ve Kraft Heinz gibi önde gelen holdinglerde büyük risklere sahiptir. Piyasa analistlerin öngördüğünden farklı bir yöne gitmeye başlarsa, nakit yığını Berkshire’ın portföy şirketlerine yardımcı olmak için kullanılabilir.

Bitcoin, 9.500 $ ila 9.900 $ aralığında güçlü genel dirençle karşı karşıya olduğu bir noktadadır ve ABD hisse senedi piyasası hala koronavirüs pandemisinin ekonomik sonuçlarından etkilenmektedir.

 Bitcoin'in döngüsel doğası göz önüne alındığında, teknik analistler 12 Mayıs'ta beklenen blok ödülünün yarıya indirilmesinden sonra Bitcoin için bir düzeltmeye doğru ilerliyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ