Berkshire Hathaway'in yıllık toplantısında Buffett, Bitcoin'in üretken bir varlık olmadığını ve somut veya anlamlı bir şey üretmediğini söyledi.

Warren Buffett, Var Olan Tüm Bitcoin İçin 25 Dolar Bile Ödemeyeceğini Söylediğinde Kripto Topluluğu Tepki Gösterdi

Berkshire Hathaway'in yıllık toplantısında Buffett, Bitcoin'in üretken bir varlık olmadığını ve somut veya anlamlı bir şey üretmediğini söyledi. Binance CEO'su, Bitcoin'i ihtiyacı olmayan insanlara açıklamaya gerek olmadığını, bunun yerine ihtiyacı olanlara odaklandığını söyledi.

Bitcoin taraftarlarının, 25 dolardan tek bir Bitcoin parçasını bile almak için on yıl geriye seyahat edebilecekleri oldukça kesin. Ancak kıdemli yatırımcı Warren Buffett, tüm Bitcoin'ler için bile bu bedeli ödemeye istekli değil.

Buffett'in en son Bitcoin'i eleştiren yorumları, 30 Nisan Cumartesi günü Berkshire Hathaway Yıllık Hissedarlar Toplantısı sırasında geldi. Bitcoin'in üretken bir varlık olmadığını ve somut veya anlamlı bir şey üretmediğini yineledi.

Omaha'nın kahini, Bitcoin'i diğer varlıklarla daha da karşılaştırdı ve neden onda herhangi bir değer görmediğini açıkladı. Dedi ki: Amerika Birleşik Devletleri'ndeki tüm tarım arazilerinin %1 faizi için grubumuza 25 milyar dolar ödeyin dediyseniz, bu öğleden sonra size bir çek yazacağım. 25 milyar dolar için şu anda tarım arazilerinin %1'ine sahibim. Eğer bana ülkedeki tüm apartmanların %1'ini teklif edersen ve 25 milyar dolar daha istersen, sana bir çek yazarım, çok basit.

Şimdi bana dünyadaki tüm Bitcoin'e sahip olduğunu söylesen ve bunu bana 25$'a teklif etsen, onu almazdım çünkü onunla ne yapardım? Onu öyle ya da böyle sana geri satmak zorunda kalacağım. Hiçbir şey yapmayacak. Daireler rant üretecek ve çiftlikler yiyecek üretecek.

Buffett, varlıkların değerini korumak için "birine bir şey teslim etmesi" gerektiğini ekledi. Şakayla, yarın kendisinin bile Berkshire dijital paraları bulabileceğini söyledi. Bununla birlikte, “Amerika Birleşik Devletleri hükümetinin Berkshire parasının onlarınkinin yerine geçmesine izin vermesi için dünyada hiçbir neden yok” diye ekliyor.

Kripto Topluluğundan Gelen Tepkiler

Buffett'in yorumlarından kısa bir süre sonra, kripto topluluğunun her yerinden tepkiler yağmaya başladı. Kripto piyasası savunucuları, efsanevi yatırımcıda birkaç darbe aldı. Birçoğu, Buffett'in yeni varlık sınıfına ilişkin anlayışının çok sınırlı olduğuna inanıyor. Bitcoin yatırımcıları ve Meksikalı milyarder Ricardo Salinas Pliego şunları söyledi: Açıkça anlamadığı bir konu hakkında gevezelik ettiğini görmek üzücü. Bu yüzden gelecek HER ZAMAN ESKİ'ye değil, gençlere aittir.

Binance CEO'su Change Peng Zhao Pazar günü art arda iki tweet'te şunları yazdı: "Birbirlerine ihtiyaçları yok. Warren'ın yeterince kağıt parası var ve mutlu. #Bitcoin'in yeterince destekçisi var ve büyüyor. Bitcoin'i zaten istemediğine karar vermiş kişilere satmaya/tanıtmaya gerek yok. %100 benimsemeye ihtiyacımız yok. Şu anda benimseme muhtemelen %5'ten az. İhtiyacı olabilecek diğerlerine de öğretin”.

3 Steps to Quantum Wealth kripto kitabının yazarı Linda P. Jones, Buffett'in kripto para birimlerine maruz kalan şirketlere yaptığı yatırımlara dikkat çekti. “Warren Buffet, Bitcoin dostu bir banka olan Nubank'a 500 milyon dolar yatırım yaptığını unuttu mu? Ripple'ın %10'unun sahibi olan SBI Holdings'e yaptığı yatırımı unuttu mu? Veya Bank of America, bir Ripple ortağı mı?” yazdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ