Terra, Washington Nationals ile ortak; Crypto.com, Miami'deki Mayıs Formula 1 yarışının isim sponsoru oldu.

Terra, Washington Nationals ile ortak; Crypto.com, Miami'deki Mayıs Formula 1 yarışının isim sponsoru oldu.Stablecoin TerraUSD (UST) gelecek sezon Nationals Park'taki ödemeler için kabul edilebilir.

Crypto.com, geçen yıl yarış organizasyonunun ilk kripto sponsoru olduktan sonra Miami'deki Mayıs Formula 1 yarışının isim sponsoru olarak belirlendi. Tüm gözler Super Bowl için planlanan kripto reklamlarında olduğundan, uzaydaki daha fazla oyuncu marka bilinirliği oluşturmak için diğer sporlara yöneliyor.

Major League Baseball takımı Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Washington Nationals'ın Terra ile ortak olacağını söyledi .Takımın bir DAO ve bir spor Franchise arasındaki ilk anlaşma olarak faturalandırdığı şeyde.

Kriptonun en büyük DAO'larından (merkezi olmayan özerk kuruluşlar) biri olan Terra Community Pool için bir nimet. Terra blok zinciri, ekosistemini destekleyen algoritmik, merkezi olmayan sabit paraları dağıtır.

Anlaşmanın bir parçası olarak, ana plakanın arkasındaki kulüp alanı Terra Club olarak yeniden adlandırılacak. Diğer stadyum içi tabelalara ek olarak Terra, Nationals'ın sosyal medya platformlarında yayınlanan beş bölümlük bir dijital diziye sponsor olacak. CoinGecko'ya göre Terra'nın LUNA dijital parası, yaklaşık 23 milyar dolarlık piyasa değeriyle 10. en büyük kripto para.

Ekip, Stablecoin TerraUSD'nin (UST) gelecek sezon Nationals Park'ta bir ödeme yöntemi olarak kabul edilebileceğini de sözlerine ekledi. Bir Terra sözcüsü, daha fazla yorum için bir talepte bulunmadı.

Terraform Labs Kurucusu Do Kwon, 31 Ocak teklifinde Terra topluluğunu o zamanlar adı açıklanmayan bir spor franchise'ına 38,15 milyon dolar ödemeye çağırdı. Para, beş yıl için 7.5 milyon dolarlık yıllık ücretleri ve inşaat, yenileme ve yeniden tasarım maliyetlerini karşılamak için 650.000 doları kapsayacak.

Kwon yaptığı açıklamada, "Bu sponsorluk anlaşmasını onaylayarak, topluluk, Washington DC'de önemli işler yapan politika yapıcılar da dahil olmak üzere halkı merkezi olmayan para ve onun altında yatan gelişen teknoloji hakkında meşgul etmek ve eğitmek için yeni bir yola sahip oldu" dedi.

Anlaşma, kripto şirketleri ve profesyonel spor takımları arasındaki bir dizi ortaklığın sonuncusu. Yazılım platformu ve merkezi olmayan altyapı sağlayıcısı Ankr, Ekim ayında NBA'den Sacramento Kings ile bir anlaşma yaparken, Voyager Digital o ayın sonlarında Dallas Mavericks ile ortaklık kurdu.

Kripto borsası FTX, geçen yıl Major League Baseball ile ortaklık kurdu ve bu, ligin hakemlerinin üniformalarını bir FTX yaması ile süslemesiyle sonuçlandı.

Terra'nın anlaşması, Crypto.com'un Mayıs ayında Formula 1 Crypto.com Miami Grand Prix olarak bilinecek olan şeye sponsor olacağını söylediği gün geldi. Bir Crypto.com sözcüsü maliyeti açıklamayı reddetti.

Crypto.com, 20 yıllık 700 milyon dolarlık bir anlaşmanın parçası olarak Los Angeles'taki eski Staples Center'ın isim haklarını satın alarak pazarlama açısından yoğun bir 2021'i kapattı. Bundan önce, firma 100 milyon dolarlık bir anlaşmayla F1'in ilk kripto para sponsoru oldu.

Şirketin pazarlama şefi daha önce Blockworks'e F1 aracılığıyla "Süper Kase boyutunda" izleyicilere ulaşmanın, insanların farklı zamanlarda içerik izlediği bölünmüş bir medya ortamında daha da önemli olduğunu söylemişti. Kripto platformu, Super Bowl sırasında bir reklam yayınlamaya ayarlandı. Şirketin sözcüsü daha fazla yorum yapmaktan kaçındı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ