Dijital varlık yöneticisi Wave Financial, küresel yatırımcıların büyüyen ABD viski pazarına gelmeleri için bir yıl boyunca Kentucky burbon üretimini tokenlaştırıyor.

Wave Financial Yeni İçecek Fonu için 20 Milyon Dolarlık Bourbon

Dijital varlık yöneticisi Wave Financial, küresel yatırımcıların büyüyen ABD viski pazarına gelmeleri için bir yıl boyunca Kentucky burbon üretimini tokenlaştırıyor.

Wave Çarşamba günü yaptığı açıklamada, Kentucky merkezli Wilderness Trail Distillery ile özel bir dijital varlık fonu aracılığıyla kamuya açık hale getirilecek 10.000 ila 20.000 varil viskiyi tokenize etme anlaşması imzaladığını duyurdu.

Wave Kentucky Whisky 2020 Dijital Fonu olarak bilinen yatırımcılar, bu yıl bir varil viski envanterine bağlı varlık destekli tokenler satın alabilecekler. Wilderness Trail Distillery tarafından saklanan ve sürdürülen Wave, fonun 4 milyon şişe burbonu temsil edeceğini tahmin ediyor.

ABD viski pazarı, bir rönesans deneyimi yaşadı ve 2018'de en çok ihraç edilen ABD ruhu haline geldi. Son 10 yılda, yerli üretim kapasitesi talebi karşılamak için yıldan yıla arttı.

Wave viski başkanı ve yeni viski fonu yöneticisi Benjamin Tsai, yaptığı açıklamada fonun yatırımcılara "yüksek ön maliyetler ve satın alma minimumları, düşük likidite, üretim kapasitesi azlığı nedeniyle geleneksel olarak mevcut olmayan bu benzersiz varlık sınıfına erişmek için nadir bir fırsat verdiğini” söyledi.

Zaman içinde yok olan ve değer kaybeden diğer birçok sarf malzemesinin aksine, viski tam tersini yapar: viski zaman geçtikçe, daha değerli olur.

Bu doğal yaşlanma sürecindedir. Bir kez damıtıldığında, viski bir varil içinde saklanır, böylece malzemeler karıştırılmaya devam eder ve su ahşap varil içinde buharlaşır veya ıslanır, lezzeti iyileştirir ve böylece daha değerli hale getirir.

Özellikle, bourbon dalgası seçiliyken, işaretleme ilk damıtıldığında varil başına 1.000 dolardan beş yıl içinde 4.000 dolara kadar artabilir.

Kullanıcılar tokenları istedikleri fiyatla takas edebilecekler. Wave ayrıca viski destekli tokenlarda daha iyi ticareti kolaylaştırmak için resmi bir ikincil piyasa altyapısı geliştirmek için bazı menkul kıymet tokenı borsalarıyla görüşmelerde bulunuyor.

 Henüz resmi bir tarih henüz belirlenmemiş olsa da, bir Wave sözcüsü satışın bu yıl gerçekleşmesi beklendiğini ve dünyanın dört bir yanından akredite yatırımcılara açık olacağını söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ