Blockchain alanı problemler için bahane üretilecek bir alan mı?

Waves Bahane Duymak İstemiyor

Blockchain alanı problemler için bahane üretilecek bir alan mı?

Blockchain işlem ölçeklendirmesine farklı bir yaklaşımı detaylandıran bir blog gönderisinin bir parçası olarak, Waves Smart Contracts geliştirme başkanı Ilya Smagin, blockchain alanının genellikle eksiklikleri için bahaneler ürettiğini  kaydetti.

Smagin, 4 Haziran tarihli bir yazıda, "Blockchain kullanıcılarının iyi olduğu şeylerden biri, kullanıcı kısıtlamalarının ve rahatsızlıklarının neden önemsiz olduğunu ve aslında problemlerden ziyade çözüm olduğunu açıklamaktır." diyor.

Blockchain hala genç bir endüstri

Blockchain teknolojisinin temeli ve ilhamının bir kısmı önceki yıllarda devreye girmiş olsa da, teknoloji 2008 yılında Bitcoin'in tanıtım bülteninin başlamasıyla gerçek bir yer edinmiştir. Blockchain 2008'den beri önemli ölçüde kabul görmüştür, ancak birçok yön hala teknolojinin gençliğini göstermektedir - işlem zamanlar ve limitler, özel anahtar becerikliliği ve hack'lerin çoğalması akla geliyor.

Smagin, önerilen blockchain işlem sorununa bir çözüm detaylandırdı. Blockchain işlem limitlerinin gerekliliğine dikkat çekerek, bulmacanın farklı bir yaklaşımını aldı ve buna "kaputun altında" yöntemi adını verdi. "Ticari işlemler blockchain işlemlerine bölünmelidir."

Yaklaşım, temel olarak ticari işlemleri bir dizi blockchain işlemine böler ve her bir etkinlikle manuel müdahaleye ihtiyaç duymak yerine işlemi otomatik olarak tamamlar.

 Diğer bazı kamplar da şu anda sorunları bir şekilde ölçeklendirmek için çalışıyorlar, örneğin Bitcoin'in Lightning Network Ağı - işlemler için ikinci katman bir çözüm.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ