Bu yazımızda sizlere WAX Coin (WAXP) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve WAXP Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

Bu yazımızda sizlere WAX Coin (WAXP) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve WAXP Token ile ilgili olarak ayrıntılı bilgiler sunacağız.

WAX Coin (WAXP) Nedir?

WAX, Worldwide Asset eXchange anlamına gelir ve bu, kripto varlıklar, özellikle video oyunlarıyla ilgili olanlar için tasarlanmış küresel bir merkezi olmayan pazardır.

Platform tamamen merkezi değildir ve herkesin ödeme işleme, altyapı veya güvenliğe yatırım yapmak zorunda kalmadan tamamen işlevsel bir sanal pazar işletmesini mümkün kılar.

WAX'taki ekip, çevrimiçi video oyunlarıyla ilgili varlıklar için dünyanın en büyük pazarı olan OPSkins'in arkasındaki ekiple aynıdır. Ekip, halihazırda oyun içi öğeleri kullanan, bunları satan, satın alan ve toplayan 400 milyondan fazla çevrimiçi oyuncuya hizmet vermek için WAX'ı piyasaya sürdü.

Esasen WAX platformu, milyonlarca tüccara tek bir merkezi olmayan platformda sanal mağazalar oluşturma fırsatı verecek. Bu sanal mağazaların tümü, milyonlarca yeni insanı bu büyüyen ekosisteme çekmesi gereken güven hizmetlerinden, güvenlikten ve anında ödemelerden yararlanacak.

WAX'ın Arkasında Kim Var?

Belirtildiği gibi, WAX'ın arkasındaki ekip, OPSkins'i geliştiren grupla aynı gruptur. 2015 yılında kuruluşunun ardından OPSkins, video oyunlarında sanal varlıklar için küresel pazarda lider haline geldi. OPSkins, yıllar boyunca 95 ülkede milyonlarca müşteriye hizmet vererek her yıl 100 milyondan fazla satın almayı kolaylaştırdı. OPSkins ademi merkeziyetçi iken, kurucular, kullanıcıların güce sahip olacağı için ademi merkeziyetçilik ile daha da büyük bir büyüme potansiyeline sahip olacağını fark ettiler.

WAX Token Nedir?

WAX token’ları, kripto para birimi için sanal ürünleri kolayca token’laştırmayı ve takas etmeyi mümkün kılan borsanın yardımcı token’larıdır. Odak noktası video oyunlarında kullanım için olsa da, WAX token’ları bunların dışında da kullanılabilir. Her işlemin altında yatan akıllı sözleşme sayesinde alıcılar ve satıcılar arasındaki ticaret güvenilmezdir.

WAX Token satışı, 64.750.000 WAX token’ının (toplam token’ların yüzde 35'i) satışını içeriyordu ve tüm katkıda bulunanlar, satın alınan token sayısının 10 katını aldı. Satın alınan token’ların 10 katını teslim etme yöntemi, bu işlemleri kolaylaştırmak için tasarlanmış bir platform için çok önemli olan mikro işlemleri hesaplamayı kolaylaştırır. Toplam token’ların yüzde otuzu, danışmanlar ve erken katkıda bulunanlar için yüzde 15 ve kurucular ve ekip için yüzde 20 olmak üzere pazar geliştirme için belirlendi.

WAX Blok Zinciri Nedir?

WAX Platformu, herkesin erişebileceği sanal öğeler için küresel bir havuz görevi görür. Tıpkı diğer herhangi bir blok zinciri gibi, herkes tarafından erişilebilir. WAX Platformu, satışa sunulan mevcut öğeleri gerçek zamanlı olarak görüntülemeyi mümkün kılar. WAX kullanıcıları blok zincirini kullanarak, tam küresel pazara ve ayrıca güvenlik ve şeffaflık gibi blok zinciri teknolojisinin avantajlarına erişir.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

WAX Ekosistemine Kimler Katılabilir?

Kullanıcılar, kendi sanal ürün pazaryerlerini işleten Mağaza Sahipleri olabilir. WAX bunu, tıpkı ilk çevrimiçi pazaryerlerinin sıradan girişimcilerin yeni kitlelere ulaşmasını nasıl mümkün kıldığı gibi, yeni nesil sanal varlık tüccarları olarak görüyor.

Ayrıca, kullanıcıların belirli bir oyun sunucusu veya oyun için katılabilecekleri veya denetlemeye ve kendi kendilerini yönetmeye başlayabilecekleri Loncalar da vardır. Lonca katılımcıları katılımları için ödüller alır.

WAX Ekosistemi

Transfer Acenteleri işlemleri inceler ve kolaylaştırır ve bunu yapmak için ücret alabilir. Üyeler daha fazla ücret kazandıkça, ekosistemi bir bütün olarak genişleterek daha fazla token kullanıma hazır hale gelir.

WAX üyeleri, favori oyunlarında fiyatlandırma ve varlıklar hakkında bilgi sahibi olanlar, Değerleme Uzmanı olabilirler. Değerleme uzmanları, değerleme hizmetlerini doğrulama ve değerleme hizmetlerine ihtiyaç duyan pazarlara sunacaklardır.

Son olarak, Varlık Oluşturucular girişimci tasarımlarını ve yapma becerilerini kullanarak kendi pazarlarında satacakları sanal varlıklar oluşturabilirler.

WAX'ın Hangi Ortakları Var?

WAX, ekosistemin güvenli ve zengin özelliklere sahip olmasını sağlarken, ekosistemi tüm kullanıcılar için optimize etme hedefine doğru çalışacak yeni ortaklar arıyor. Ortakların, çığır açan teknolojiyle dünyayı demokratikleştirme ve merkezden uzaklaştırma hedefi aynı, böylece kullanıcılar katkılarına dayalı olarak fayda sağlayabilir. Sadece bazı mevcut ortaklar arasında Kyber Network, Robot Cache, Bancor, Jaxx ve SALT bulunmaktadır.

Hangi WAX Uygulamaları Mevcuttur?

WAX Connect, kullanıcıların listeleme widget'ları oluşturmasına, yeni kullanıcıları sorunsuz bir şekilde platforma dahil etmesine ve uzak cüzdanlar aracılığıyla cüzdan işlemlerini gerçekleştirmesine olanak tanıyan tarayıcı tabanlı SDK'dır. Ayrıca, lonca üyeliğine bağlı olarak otomatik bağlantı noktası keşfi gerçekleştirecek ve lonca düğümlerinden liste alımını mümkün kılacaktır.

WAX Node’ları, Loncaların ve ekosistemdeki diğer katılımcıların çalıştırdığı tam node’lardır. Lonca olmak için bir gerekliliktir ve Transfer Temsilcilerinin bağlanmasına izin verirler. WAX Node’ları ayrıca API uç noktaları ve node’ların ve Loncaların keşfi dahil olmak üzere bir bütün olarak platforma bir ağ geçidi sağlar. Her WAX Node’u, kendi eksiksiz WAX blok zinciri kopyasına sahiptir.

Son olarak, WAX Core, WAX Wallet ve WAX Node'un ortak işlevselliğini kapsayan bir SDK'dır. WAX Core, temsilciler oluşturmaya ve blok zinciri senkronizasyonu sağlamaya izin verir. Ayrıca tam geliştirici API'sini içerir ve WAX platformunda oluşturmak isteyenler tarafından kullanılacaktır.

Sonuç

WAX, çevrimiçi video oyunu varlıkları için işlem gerçekleştirenlere yardımcı olacak ve bunlardan yararlanacaktır. Ödeme işleme, altyapı ve güvenlik sağlar ve WAX'ın arkasındaki ekip, OPSkins ile elde ettikleri başarı sayesinde zaten sağlam bir geçmişe sahiptir. Bu nedenle, gelişmeye devam ederken izlenmesi gereken bir projedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ