Changpeng Zhao (CZ), Binance'in Hindistan bankacılık varlıkları düzenleyicisinin yakın zamanda dondurduğu kripto borsası WazirX ile ilişkisini netleştirdi.

WazirX Borsasının Soruşturması Ortasında Binance

Changpeng Zhao (CZ), Binance'in Hindistan bankacılık varlıkları düzenleyicisinin yakın zamanda dondurduğu kripto borsası WazirX ile ilişkisini netleştirdi.

CZ, şirketle ortaklık yaparken, Binance'in WazirX'in ana şirketi Zanmai Labs'ta hissesi olmadığını söyledi.

Binance ve WazirX Arasındaki Anlaşma Nedir?

5 Ağustos Cuma günü bir Twitter ileti dizisinde CZ, Binance'in WazirX'i "satın aldığını" söyleyerek 2019'daki blog gönderilerinden birini kabul etti. Ancak, işlemin "hiç tamamlanmadığını" iddia etti.

“Binance, WazirX'i çalıştıran varlık olan Zanmai Labs'ın hiçbir hissesine hiçbir zaman sahip olmadı.”

3/ Binance, teknoloji çözümü olarak yalnızca WazirX için cüzdan hizmetleri sağlar. Ağ ücretlerinden tasarruf etmek için zincir dışı tx kullanarak entegrasyon da vardır. WazirX, kullanıcı kaydı, KYC, alım satım ve para çekme işlemlerini başlatma dahil olmak üzere WazirX değişiminin diğer tüm yönlerinden sorumludur.

— CZ 🔶 Binance (@cz_binance) 5 Ağustos 2022

 Binance'in "yalnızca" WazirX için cüzdan hizmetleri ve kullanıcıların ağ ücretlerinden tasarruf etmesine yardımcı olmak için zincir dışı ticaret çözümleri sunduğunu da sözlerine ekledi. Para çekme, alım satım ve KYC dahil olmak üzere borsanın diğer tüm yönlerinin sorumluluğu şirketin kendisine aittir.

Ancak WazirX'in kurucusu Nischal Shetty, wazirX'in Binance tarafından satın alındığını ve halen dünyanın önde gelen borsasına ait olduğunu aksini belirtti.

“Binance kripto çiftlerini işletiyor ve kripto para çekme işlemlerini yönetiyor.”

Shetty ayrıca Binance'in WazirX'in etki alanına sahip olduğunu, AWS sunucularına kök erişimi olduğunu ve WazirX'in tüm kripto varlıklarını ve kârlarını elinde tuttuğunu söyledi. "Zanmai'yi WazirX ile karıştırmayın," diye devam etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ