Son 30 yıldır teknolojinin gelişimine tanıklık ediyoruz.

Son 30 yıldır teknolojinin gelişimine tanıklık ediyoruz. Özellikle internetin hayatımıza girmesiyle birlikte yaşanan gelişimi daha net bir şekilde görüyoruz. Blokchain ile birlikte ise bu teknolojik gelişim daha bir farklı bir boyut kazandı.

Şimdilerde yoğun olarak Metaverse’ü konuşuyor olsak da, geleceği metaverse üzerinden açıklıyor olsak da, çığır açabilecek asıl unsurun Web 3.0 olacağını vurgulayabiliriz.

Peki hiç düşündünüz mü? Acaba Web 3.0’a kimler hazır diye. Sanırım Web 3.0’ en hazır olanlar Z kuşağı. Zira bu dünyada merkeziyetsizliğin önde olacağı ifade edliyor.

Diğer taraftan Web 3.0’ın yöneticileri ortadan kaldıracağı bir yaklaşım da söz konusu. Zira merkeziyetsiz bir sistemde yönetim anlayışı bir yöneticiye ihtiyaç duymadığı için yöneticilere de ihtiyaç duyulmayacak. Alttan gelen bu kuşak merkeziyetsizlik anlayışının en büyük özelliği bu.

Peki sizce bunun yansımaları nasıl olacak? En basitinden hemen her şirkette gördüğümüz bir patron katı veya yönetici katının olmadığı bir aşamaya mı geçeceğiz? Sanırım bu değişim böyle cereyan edecek.

Değişimin belki de yönü de değişecek.  Batı’dan Doğu’ya doğru bir dalga söz konusu olabilir. Ayrıca Amerika ve Avrupa’nın öncülüğü Çin’e ve Hindistan’a doğru uzayabilir. Bu yönüyle bakıldığında Web 3.0 gerçekten de yeni bir çığır açabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ