Tron (TRX) kurucusu Justin Sun ve Binance kurucu ortağı Yi He'nin Weibo hesapları askıya alındı.

Weibo

İddia edildiği üzere, Çin'in Twitter'ı olarak da adlandırılan dev mikroblog web sitesi, kripto sektörünün önde gelen iki isminin hesaplarını sildi.

Çin'de yer alan kaynaklara göre, Justin Sun ve Yi He'nin Weibo hesaplarındaki içeriğe erişimin mümkün olmadığını ve sayfalarında Weibo Topluluk Kuralları'nın ihlal edildiğinin belirtildiğini söyledi.

Binance’in Weibo Hesabı da Silindi

Weibo, geçtiğimiz ay küresel kripto para borsası olan Binance'in hesabına da erişimi engelledi. Tron'un Weibo hesabı da benzer şekilde engellenerek, aynı uyarıyı aldı.

“Hesap, yasa ve düzenlemeleri ve ilgili Weibo Topluluk Kuralları'nı ihlal ettiği gerekçesiyle engellenmiştir.”

Binance Yeni Bir Hesap Oluşturdu

Binance, kripto yatırım şirketi Primitive Dovey Wan'ın kurucu ortağına göre olayın hemen ardından yeni bir Weibo hesabı oluşturdu. Binance CEO'su Changpeng Zhao'nun Weibo hesabı da faaliyetini sürdürmeye devam etmektedir.

Weibo'nun engel kararları çoğunlukla kripto karşıtı gerekçeler ile alınmış gözükse de, Huobi ve OKEx gibi büyük kripto borsaların hesaplarına hala erişilebilmektedir.

Yeni bloklar, Çin’in merkez bankası dijital para biriminin ilk gerçek dünya testini gerçekleştirmeyi planladığı, raporunda ortaya çıktı. İlk pilot projenin, 2019 yılının sonlarında en kısa sürede Shenzhen şehrinde başlatılması bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ