Önde gelen kripto para sıralama ajansı Weiss Crypto Ratings, DAI stablecoin'in ilk gerçek dünya para birimi olabileceğini öngörüyor

Weiss Crypto’dan MakerDAO Açıklaması

Önde gelen kripto para sıralama ajansı Weiss Crypto Ratings, DAI stablecoin'in ilk gerçek dünya para birimi olabileceğini öngörüyor

Son zamanlarda bağımsız kripto para birimi sıralamasının en saygın sağlayıcısı olan Weiss Crypto Ratings, Maker DAO'nun dünyadaki ilk merkezsiz merkez bankası olabileceğini belirtti. Ajans, Maker topluluğunun DAI oluşturma mekanizmasını büyük ölçüde iyileştirme kararını övdü.

Maker şu anda ademi merkezsiz finansman (DeFi) alanındaki en büyük proje. Kasım ayında, MKR paydaşları çok taraflı bir DAI'ye (MCD) yönelmek için oy kullandılar ve bu sayede stablecoin'i Ethereum dışındaki kripto para birimleri için primlemeye izin verdiler. Tek teminatlı olan, SAI olarak değiştirildi.

Bunun da ötesinde, Maker geleneksel bankacılıkta bir tasarruf hesabının karşılığı olan Dai Tasarruf Oranı (DSR) mekanizmasını sunuyor. Kullanıcılara DAI'de faiz oranı kazanma imkanı veriyor.

Merkezi olmayan finans, bu yıl kripto para birimi sektöründe en hızlı büyüyen sektörlerden biri olduğunu kanıtladı.

"Kriptoda Son Durum" raporunda, Blockchain Capital kısa bir süre önce Ethereum tabanlı DeFi dApps’de kilitlenen değerin 5 milyar dolara çıkabileceğini öngördü. Kasım ayının sonunda 700 milyon doları aştı, bu da 1 milyar dolarlık dönüm noktasına çok az kaldığı anlamına geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ