Amerikan yatırım verisi sağlayıcısı Weiss Ratings, güçlü fiyat performansı nedeniyle Bitcoin'i (BTC) “A” notuyla “mükemmel” olarak derecelendirdi.

Weiss Ratings Bitcoin

Amerikan yatırım verisi sağlayıcısı Weiss Ratings, güçlü fiyat performansı nedeniyle Bitcoin'i (BTC) “A” notuyla “mükemmel” olarak derecelendirdi.

Temel İyileştirmeler Sayesinde Bitcoin Yükseltildi

7 Şubat'ta yayınlanan bir tweet'te Weiss Ratings şunları açıkladı:

“#BTC için Weiss Kripto Derecelendirmesi, Bitcoin'in bir sonraki yarılanmasından önce temelleri ve olumlu fiyat hareketini iyileştirmesi sayesinde A- (mükemmel) kategorisine BTC’yi taşıdı.”

Daha önce, Mart 2019'un sonlarında, Weiss Ratings Bitcoin'i XRP ve EOS'u en iyi benimseme ve teknoloji kombinasyonuna sahip kripto para birimleri olarak ayırdı. Şimdi, Bitcoin, her iki varlıktan da daha yüksek bir dereceye sahip, XRP, merkezileştirmenin düşürülmesinden sonra B ve EOS'da C'de duruyor. XRP’nin mevcut notu, Mart ayında atandığı A’dan daha düşük.

Karşılaştırmalı olarak, dünyadaki en blok zincir dostu ülkelerden biri olan Çin, periyodik olarak Çin'in devlet destekli teknoloji çalışma grubu olan Bilgi ve Endüstri Geliştirme Merkezi'nden (CCID) kendi kripto para birimi derecelendirmelerini yayınlamaktadır. Eylül sonunda yayınlanan son derecelendirmeler Bitcoin'i on birinci sıraya koydu.

Bu arada, CCID EOS'u  birinci Tron (TRX) ikinci ve Ethereum (ETH) üçüncü ile en üst sıraya koyuyor. XRP ise yirminci sırada yer alıyor.

Bitcoin Yarılanmasının Önemi

Weiss Ratings, yeni kripto paraların üretilme oranının % 50 azaltılmasına işaret eden yaklaşan Bitcoin yarılanma etkinliğinin önemini vurguluyor. Blockchain'i sabitleyen madenciler, oluşturdukları her yeni blok için yeni paralarla telafi edilir ve yakında her blok için oluşturulan yeni Bitcoin sayısı 12.5'ten 6.25 tokena düşecek.

Dahası, yeni blokların oluşturulması sadece işlem ücretleriyle telafi edilecek ve artık yeni koinler oluşturulmayacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ