Weiss Ratings ajansı, EOS projesine giren iş ve düşünceye büyük saygı duyulmasına rağmen, EOS puanını düşürdü

Weiss Ratings EOS’un Derecesini Düşürdü – İşte Nedeni

Tanınmış kurumlardan biri olan Weiss Ratings, EOS projesini B'den C'ye düşürdü ve bunun hakkındaki kararını resmi Twitter sayfasından duyurdu. Yazı, yakında çıkacak tam bir makale vaat ediyor ve şu ana kadar bu kararın nedenlerini açıklıyor.

Bu yıl ikinci düşüş

Bu yılın başlarında, Haziran ayında, U.Today, Weiss Ratings'in EOS puanını düşürdüğünü bildirdi. O zamanlar sebep, ajansın tweette söylediği gibi “merkezileşme ile ilgili ciddi bir problemdi”. Ajans, Cardano'nun EOS'un yerini ademi merkeziyetçi bir DLT projesi olarak almasını beklediklerini açıkça belirtti.

EOS’un derecesi ilk kez düşürülmeden önce, EOS Weiss Ratings ölçeğinde hem Bitcoin hem de Ethereum'un üzerinde durdu.

Merkezsizlikteki Başarısızlık

Bu kez, Weiss Ratings, aynı nedenden ötürü EOS'un teknolojik puanını düşürüyor: Merkezsizlik. Tweet, asıl sorunun, EOS üzerindeki oy gücünün yüzde 68'inin, token sahiplerinin sadece yüzde 0.01'ine ait olduğunu söylüyor.

Ajans, topluluğu kripto dünyasının devleri olan Bitcoin ve Ethereum’un teknolojik olarak daha düşük kabul edilmemesi gerektiğinin farkına varmaya çağırıyor.

“Cardano, EOS'dan Oldukça Üstün”

Kasım ayının ortasında, Twitter'da Weiss Ratings, EOS üzerinden Cardano zincirine övgüde bulunmuş ve Cardano’nun EOS’dan “çok daha üstün” olduğunu ifade etmişti.

Ancak, EOS, Çin derecelendirme notunda birinci sırada olmaya devam ediyor.

Son EOS Tıkanıklığı Zorlukları

U.Today tarafından bildirildiği üzere, Kasım ayının başlarından bu yana EOS ağı, EIDOS uygulaması ve ağ üzerindeki airdropundan dolayı ciddi sıkışıklıklar yaşamakta. Şu anda, kullanıcıların bu blok zincirinde işlem yapabilmek için minimum 100 EOS hesabına sahip olmaları gerekiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ