Amerika Birleşik Devletlerinde beklentileri giderek aşan enflasyon karşısında artık yatırımcıların yön tayini yapmakta zorlandığını görüyoruz.

Wells Fargo Altın İçin Yılsonu Beklentisini Açıkladı

Amerika Birleşik Devletlerinde beklentileri giderek aşan enflasyon karşısında artık yatırımcıların yön tayini yapmakta zorlandığını görüyoruz. Özellikle altın yatırımcısı için tahminler çok önemli bir hale geldi.

Zaman zaman altın için beklentilerin neler olduğuna yönelik yaklaşımlara yer veriyoruz. Yatırım tavsiyesi olmayan bu yaklaşımlar için en azından bir fikir edinebilmek mümkün olabiliyor. Son tahminler ise Wells Fargo’dan gelmiş durumda.

Wells Fargo altın için  beklentisinin yükseliş olduğunu belirterek yıl sonu için bir fiyat tahmininde bulunuyor. Dev bankadan yapılan açıklamada altına yönelimin devam ettiği belirtilerek 2022 yılı sonu için hedef fiyatın 2.000 dolar ile 2.100 dolar aralığı olduğu vurgulandı.

Wells Fargo’nun altın fiyatı yaklaşımına bakıldığında fiyat günümüzün kısa ve orta vadede sağlıklı olduğuna dair vurgunun yapıldığını görüyoruz. Üstelik bu sağlıklı olma vurgusu gerek jeopolitik gerekse de makroekonomik belirsizliklere rağmen yapılmış durumda.

Devam eden Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşla birlikte giderek artan enerji maliyetleri ülkeleri tehdit eden bir unsur olmayı sürdürüyor. Vaziyetin bu derece riskli oluşu karşısında altın fiyatları için yükseliş beklentilerinin olması ise doğal karşılanması gereken bir durum ortaya koyuyor.

Fiyat anlamına yönelik beklentilerin iyimser oluşu ise yatırımcı tarafında bir alım fırsatı olarak değerlendirilebilir. Bu bağlamda Wells Fargo’nun iyimser yaklaşımının ne şekilde yansıyacağını zamanla göreceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ