En büyük üçüncü ABD bankasının yatırım bölümü olan Wells Fargo Stratejik Capital, blockchain analitik firması Eliptik'e 5 milyon dolar yatırım yaptı.

Wells Fargo, Blockchain Analitik Firması Elliptic

En büyük üçüncü ABD bankasının yatırım bölümü olan Wells Fargo Stratejik Capital, blockchain analitik firması Elliptic'e 5 milyon dolar yatırım yaptı.

Perşembe günü The Block ile paylaşılan bir açıklamaya göre, yeni sermaye Elliptic'in toplam B serisi fonunu 28 milyon dolara getiriyor. Firma geçen Eylül ayında 23 milyon dolar topladı.

Elliptic, Asya'da genişlemeye ve bankaların hangi kripto borsalarıyla iş yapacaklarına karar vermelerine yardımcı olan yeni başlatılan Discovery çözümünü satmak için kaynak tutmayı planlıyor.

“Şu anda, çoğu banka uyumlu borsalar ile kara para aklama veya yaptırım riski oluşturan borsalar arasında ayrım yapamıyor. Elliptic Discovery, bunun yerine riske dayalı bir yaklaşım benimsemelerine ve güvenli bir şekilde iş yapabilecekleri kripto borsalarını tanımlamak için görüşlerimizi ve verilerimizi kullanmamıza olanak tanıyacak”

Wells Fargo, Elliptic'e yatırım yapan ilk ABD bankasıdır. Geçtiğimiz Eylül ayında, Japon bankacılık grubu SBI Holdings, Eliptik'in 23 milyon dolarlık turuna liderlik etti ve İspanyol bankası Santander, InnoVentures birimi aracılığıyla firmaya da yatırımcı oldu.

 Bugünkü yatırım Elliptic'in toplam finansmanını bugüne kadar 40 milyon dolara çıkarıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ